Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, aşırı yağışlarda su birikimlerine neden olan Nazım Hikmet caddesinde altyapı çalışmalarını nihayete erdirdi.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kentte altyapı yenileme çalışmalarını sürdürüyor.

Diyarbakır’da Aşırı Yağışlarda Su Birikimlerinin Yaşandığı Caddeye Yeni Altyapı 1

Bu kapsamda DİSKİ ekipleri, aşırı yağışlarda su birikimlerine neden olan Kayapınar ilçesinde yer alan Nazım Hikmet Caddesi (Go Petrol Kavşağı) ile Mahabad Bulvarı (75 metrelik yol) kesişim noktasında altyapı çalışması gerçekleştirdi.

Ani ve sağanak yağışlar sonucu oluşan yüzey sularının bertaraf edilmesi için 500 metre muhtelif çaplarda yağmursuyu şebekesi ve reaktif pudra betondan (çok yüksek dayanımlı) imal edilen 13 yağmursuyu ızgarası caddeye döşendi.

Diyarbakır’da Aşırı Yağışlarda Su Birikimlerinin Yaşandığı Caddeye Yeni Altyapı 2

Yapılan çalışma sonunda ani ve sağanak yağış sonra biriken sular bertaraf edilerek bölgede olumsuzlukların önüne geçilecek.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, çalışmanın hassas bir noktada yürütüldüğüne dikkat çekti.

Tutşi, şunları söyledi;

Diyarbakır’da Aşırı Yağışlarda Su Birikimlerinin Yaşandığı Caddeye Yeni Altyapı 3

“DİSKİ, şehrin geleceğine yönelik en önemli yatırım olan altyapı yenileme çalışmaları kapsamında kanalizasyon ve yağmursuyu şebekesi, evsel bağlantı ile yağmursuyu ızgaralarının montaj ve bağlantısını gerçekleştiriyor. Kent genelinde projelerimizi sürdürerek sorunlara çözüm sunmaya gayret ediyoruz.”

Kaynak: (Haber Merkezi)