Diyarbakır'ın Çınar ilçesi ile Mardin'in Mazıdağı ilçesi arasındaki alanlarda çıkan anız yangını rüzgarın etkisiyle büyüdü. 

Diyarbakır'da Büyük Yangın 5 Ölü, 10'U Ağır 44 Yaralı

5 ölü, 44 yaralı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Diyarbakır ve Mardin'de meydana gelen anız yangınına ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Diyarbakır’ın Çınar ilçesinin Köksalan Mahallesi ve Yazçiçeği köyü ile Mardin’in Mazıdağı ilçesi Yücebağ ve Yetkinler köyünde meydana gelen yangında 5 kişi hayatını kaybetti, 10’u ağır 44 kişi yangından etkilendi. Diyarbakır’da 3, Mardin’de 2 can kaybımız var. Olay sebebi ile 35 Ambulans ve 7 UMKE Timi görevlendirildi. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum, yaralılara geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum" dedi.

Cenazeler, Çınar Devlet Hastanesi Morgunda

Yangında hayatını kaybedenler Çınar Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Yaralananlar ise burada yapılan ilk müdahalenin ardından tam teşekkülü hastanelere sevkedildi.

Hayatanı kaybeden ve yaralıların yakınları da Çınar Devlet Hastanesi önünde toplandı. 

Diyarbakır'da Büyük Yangın 5 Ölü,10'U Ağır 44 Yaralı

Kontrol altına alındı

Mardin Valisi Tuncay Akkoyun Mazıdağı Kaymakamlığı önünde yaptığı açıklamada, Diyarbakır'ın Çınar ilçesinin Köksalan Mahallesi'nde başlayan, Mazıdağı ilçesinin Şenyuva, Yücedağ ve Yetkinler mahallelerine doğru ilerleyen yangının itfaiye, Orman Bölge Müdürlüğü ve Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerinin müdahalesiyle kontrol altına alındığını söyledi. 

Yangına 41 araç ve 150 personelle müdahale edildiğini belirten Akkoyun, "Soğutma çalışmaları devam etmektedir. Yaralı vatandaşımızın 5'i Diyarbakır'a, 2'si ise Şanlıurfa'daki hastanelere sevk edilmiştir. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.

Diyarbakır'da Büyük Yangın 5 Ölü, 10'U Ağır 44Yaralı

Muhabir: İrfan Gültekin