Kanaat önderleri Cafer Çubuk, Mehmet Çubuk, Abbas Çubuk, Engin Dede'nin araya girmesiyle husumetin son bulması için yapılan görüşmeler barışla sonuçlandı.

Salavatlar eşliğinde Kur'an-ı Kerim'in altından geçerek barıştılar

Barış yemeğinde bir araya gelen taraflar, salavatlar eşliğinde Kur'an-ı Kerim'in altından geçerek barıştı.

Diyarbakır'da Iki Aşiret Arasındaki Husumet Salavatlar Eşliğinde Son Buldu 7

Karacadağ bölgesinde depremin ardından dev yatırım yapan Diyarbakır İmalatçılar Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi Başkanı Mustafa Çubuk, bölgede aralarında husumet bulunan ailelerin barışması için aracı olmaya devam edeceklerini söyledi.

Diyarbakır'da Iki Aşiret Arasındaki Husumet Salavatlar Eşliğinde Son Buldu 3

Çubuk, “Karacadağ bölgesi aşiretlerin yoğun olduğu bir bölgedir. Bu aşiretlerden Mendan aşireti ile Çemikan aşireti arasında husumet oluştu. Bu husumette 7 kişi yaralandı. Bundan dolayı barış konusunda önderlik yapan ailemizle birlikte biz de bu geleneği sürdürüyoruz. Biz de Cafer Çubuk, Mehmet Çubuk, Abbas Çubuk, Engin Dede ve ben de iş adamı olarak elimizden ne geldiyse yardımcı olmaya çalıştık. Bu barışa da çok şükür katkı sunduk. Yaralılarımızın durumu da gayet iyidir. Tarafları bir araya getirerek huzur ve barış için elimizden geleni yaptık. İnşallah bundan sonra da böyle bir hadise yaşanmaz. Bu barışta emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Diyarbakır'da Iki Aşiret Arasındaki Husumet Salavatlar Eşliğinde Son Buldu 1

Kaynak: İHA