Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, Çermik ilçesine bağlı Tepe ve Saray mahallelerinde kanalizasyon şebeke hatlarını yeniledi.

Ekonomik ömrünü tamamlayan kanalizasyon hattının, çökmeler ve tıkanmalar sonucu çevreye kötü kokular yayıldığını tespit eden DİSKİ ekipleri, iki mahallenin kanalizasyon hatlarını yenilemek için harekete geçti.

Diyarbakır’da Altyapı Çalışmaları 1

Ekipler, kazı çalışmalarıyla ekonomik ömrünü tamamlayan boruları çıkararak yerine muhtelif çaplarda borular döşedi. Yapılan çalışmaların ardından Tepe ve Saray mahallelerinin altyapı sorunu çözüme kavuştu.

 ‘Çözüm odaklı çalışmalarımızla kenti geleceğe hazırlıyoruz’

Diyarbakır’da Altyapı Çalışmaları 2

DİSKİ Genel Müdürü Mehmet Şerifoğlu, kentin bugünü ve geleceği için atılması gereken en önemli adım olan altyapı yenileme çalışmalarının şehrin dört bir yanında devam ettiğini belirterek, “Kentin sorunlarını ve ihtiyaçlarını ertelemiyoruz. Çözüm odaklı çalışmalarımızla kentimizi geleceğe hazırlıyoruz. Bu açıdan kentimiz adına olmazsa olmaz kabul ettiğimiz altyapı yenileme çalışmalarımız planlı ve programlı bir şekilde devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Diyarbakır’da Altyapı Çalışmaları 3

Kaynak: (Haber Merkezi)