DiyarbakırRamazan Hoca olarak bilinen Ramazan Böçkün, bugün İstanbul’da uğradığı bıçaklı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. Böçkün’ün ölümü Türkiye’de gündemin birinci sıraya oturdu. Diyarbakır’ı yasa boğan ölüm sonrasında çok sayıda siyasetçi, sivil toplum kuruluşları ile temsilcileri ve tanınmış kişiler başsağlığı mesajı dileyerek Ramazan Hoca’nın öldürülmesine tepki gösterdiler.

Diyarbakırlı Ramazan Böçkün’ün uğradığı saldırı sonucu yaşamını yitirmesi, sosyal medyada en çok konuşulan konular arasına girerek gündemin birinci sırasına oturdu.

Diyarbakır’ın Filozofu öldürüldü: Diyarbakırlı Ramazan Böçkün kimdir? Diyarbakır’ın Filozofu öldürüldü: Diyarbakırlı Ramazan Böçkün kimdir?

Ramazan Hoca’nın cenaze programı belli oldu

Uğradığı saldırı sonucu yaşamını yitiren Ramazan Böçkün’ün cenazesi yarın saat 10:00 civarında Diyarbakır Havalimanına getirilecek.

Böçkün’ün cenaze namazı öğle vaktine müteakip Ulu Camii’nde kılınacak. Cenaze namazının ardından Böçkün, Çift Havuz Mezarlığına defnedilecek. Ramazan Hoca’nın cenaze ve defin merasimine çok sayıda kişinin katılması bekleniyor.

Taziye yeri de belli oldu

Ramazan Böçkün’ün taziyesinin Gaziler Semti son durakta bulunan Hz. Hamza Camiinde olacağı öğrenildi.

Muhabir: (Özgür Ağar)