Diyarbakır Stadyumunda ligin 36. haftasında Alagöz Holding Iğdırspor'u konuk eden Amed Sportif Faaliyetler, rakibi karşısında 2-0 mağlup oldu.

Maç nedeniyle Diyarbakır Emniyet Müdürlüğünce stat içerisinde ve çevresinde geniş güvenlik önlemi alındı.

Karşılaşmada 3 bin 500 polis ve 250 özel güvenlik personeli görev aldı.

Karşılaşma öncesinde stat çevresinde sahte bilet satmaya çalıştıkları iddiasıyla 17 kişi, karşılaşma esnasında da genel huzuru bozan 6 kişi hakkında işlem yapıldı.

TFF 2'nci Lig Kırmızı Grup'ta 77 puanla lider Amed Sportif Faaliyetler, 68 puanla 3'üncü yer alan ve Play- Off hesapları yapan Alagöz Holding Iğdırspor'u konuk etti. Karşılaşma için, çevre illerden de gelen takviye polis ekipleriyle 6 bin 100 polis görev ve 250 özel güvenlik personeli görev aldı.

Büyükşehir Belediyesi de 2 farklı noktada LED ekranlar kurarak seyircilerin karşılaşmayı izlemesini sağladı. Emniyet verilerine göre maç için kente 600 bin civarında kişi geldi.

Stat doldu 3 bin kişi dışarıda kaldı, olaylar yaşandı!

Karşılaşmanın biletleri günler öncesinden tükenirken, 33 bin kişi kapasiteli Diyarbakır Stadyumu da tamamen doldu. Bazı seyircilerin biletlerinin sahte ve karaborsa olduğu iddiası nedeniyle, biletli ve kombine bilet sahibi yaklaşık 3 bin kişi dışarıda kaldı. İçeri girmek isteyen taraftarlardan bazıları, polise taş ve yabancı madde attı. Çıkan olaylarda 23 şüpheli gözaltına alınırken, İl Emniyet Müdürlüğü Spor Büro Amirliği ekipleri, sık sık uyarı anonsları yaptı.

Taraftarlar arasında kavga: 6 yaralı

Taraftarlar arasında ara ara kavgalar yaşanırken gerginlikte 6 taraftarın yaralandığı belirtildi.

Sağlık görevlilerinin müdahale ettiği yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Gözaltına alınan 23 şüpheli ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü.

Kaynak: (Haber Merkezi)