Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) bugün zam kararı aldı. Zam kararının yarından itibaren kentte uygulanması beklenirken HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığı’ndan zam kararına tepki geldi.

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Belediyenin, halkın ekonomik gerçeklerini dikkate alarak, zam kararını derhal iptal etmelerini bekliyoruz.” İfadeleri kullanıldı.

Zam kararını şaşkınlık ile karşılıyoruz

Diyarbakır’da Ulaşıma Büyük Zam 3

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamanın tamamı:

“Ulaşım ücretine yapılacak zam kararı derhal iptal edilmeli.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) bugün aldığı ulaşıma zam kararını şaşkınlık ile karşılıyoruz. Artan yaşam maliyetleri ve azalan alım gücü, halkı zaten yeterince zor durumda bırakmışken ulaşım ücretlerine yapılan bu zamlar ek bir yük getirip halkın yaşam kalitesini daha da düşürecektir. Astronomik bir zam yaparak büyük bir adaletsizliğe de imza atılmış olunacaktır.

Hüda Par Zam Derhal Iptal Edilmeli 1

UKOME’nin bu kararı acilen gözden geçirmesi ve halkın sesine kulak vererek zamları geri alması gerekmektedir. Belediyenin, halkın ekonomik gerçeklerini dikkate alarak, zam kararını derhal iptal etmelerini bekliyoruz.”

Kaynak: (Haber Merkezi)