TFF 2. Lig Kırmızı Grup lideri Amedspor, GMG Kastamonuspor’u deplasmanda 1-0 yenerek galip geldi. Trendyol 1. Lig'e yükselme yolunda büyük bir avantaj elde eden Amedspor maçı, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından kentte iki ayrı noktada kurulan dev ekrandan taraftarlar tarafından takip edildi.

Diyarbakırlılar Maçı Dev Ekranda Izledi 1

TFF 2. Lig'de şampiyonluk mücadelesi veren GMG Kastamonuspor ve Amedspor, Kastamonu'da karşı karşıya geldi. Maçı tek golle kazanan Amedspor, ligin bitimine 3 maç kala 1. Lig'e yükselme yolunda önemli bir virajı dönmeyi başardı.

Diyarbakırlılar Maçı Dev Ekranda Izledi 2

Amedspor maçın 3. dakikasında Eyüp Oskan'ın attığı golle 1-0 öne geçti. Kastamonuspor'un beraberlik arayışı sonuçsuz kalınca, Amedspor ligin ilk yarısında 2-1 yenildiği rakibini deplasmanda 1-0'la mağlup etti.

Diyarbakırlılar Maçı Dev Ekranda Izledi 4

Öte yandan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir merkezinde Kent Meydanı ve Park Orman’da dev ekranlar kurularak taraftarlar maçı büyük bir heyecanla takip etti. Galibiyet sonrası taraftarlar kutlama yaparken, uzun araç kuyrukları oluştu.

Diyarbakırlılar Maçı Dev Ekranda Izledi 3

Taraftarlardan Berat Çolak, dev ekranlardan maçı büyük bir coşkuyla seyrettiklerini dile getirdi.

Diyarbakırlılar Maçı Dev Ekranda Izledi 5

Çolak, “90 dakika boyunca Büyükşehir Belediyemizin kurduğu dev ekranlar sayesinde Park Orman ve Kent Meydanı’ndan GMG Kastamonuspor - Amedspor maçını izleme fırsatımız oldu. Binlerce kişi bu maçı izledi. Bu maçı izlemek için coşkuyla bekledik. Maçı şampiyon olarak ilan ettik. İnşallah şampiyonluk bize nasip olacak” dedi.

Diyarbakırlılar Maçı Dev Ekranda Izledi 7

Diğer bir taraftar Süleyman Batıbay ise, “Kritik olan GMG Kastamonuspor - Amedspor maçını aldık. Sadece 1 puanımız kaldı. Onu da aldık mı şampiyon olacağız. Amedspor bu sene şampiyon” ifadelerine yer verdi.

Diyarbakırlılar Maçı Dev Ekranda Izledi 13

Diyarbakırlılar Maçı Dev Ekranda Izledi 12

Diyarbakırlılar Maçı Dev Ekranda Izledi 11

Diyarbakırlılar Maçı Dev Ekranda Izledi 6

Diyarbakırlılar Maçı Dev Ekranda Izledi 8

Diyarbakırlılar Maçı Dev Ekranda Izledi 9

Diyarbakırlılar Maçı Dev Ekranda Izledi 10

Kaynak: (İHA)