Büyükşehir Belediyesi, kayyum döneminde ücretli hale getirilen Yenişehir ilçesindeki Fiskaya Seyir Terası’na ilişkin yeni bir karar aldı. Turizme katkı sunmak amacıyla açılan seyir terası artık ücretsiz olacak. Böylelikle vatandaşlar Fiskaya Seyir Terasında Fiskaya Şelalesi, Hevsel Bahçeleri ve Dicle Vadisi’ni ücretsiz bir şekilde görecek.

Diyarbakır’da Oraya Girişler Artık Ücretsiz 1

170 metrekare kompozitdeck, 60 metrekare cam teras olmak üzere toplam 230 metrekareden oluşan alanda seyir terası ve kafe bulunuyor.

Vatandaşlar memnuniyetini dile getirdi

Diyarbakır’da Oraya Girişler Artık Ücretsiz 2

Seyir Terasının ücretsiz hale getirilmesi yurttaşları memnun etti. Cam Teras’a çıkıp manzaranın keyfini ücretsiz yaşayan vatandaşlardan Bülent Özceylan, “İzmir’den geldik. Buranın ücretsiz olduğunu duyduk ve memnun olduk. Ücretsiz olması halka hizmettir. Büyükşehir Belediyesine bu konuda teşekkür ederiz” dedi.

Diyarbakır’da Oraya Girişler Artık Ücretsiz 3

Cam Teras’ın ücretsiz hizmet vermesini memnuniyetle karşıladığını belirten Cennet Cengiz ise, “Cam terasın daha önce ücretli olması ve şu anda ücretsiz şekilde halka açılması keyif verici. Bundan dolayı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu güzellikleri halka açmaları, göstermeleri bu güzel bir olay” şeklinde konuştu.

Diyarbakır’da Oraya Girişler Artık Ücretsiz 4

“Çok güzel bir hizmet olduğunu gördüm, çok memnun oldum”

 

Bu tür hizmetlere ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Ümit İsafça da “Burada yapılmış olan Cam Teras’ın çok güzel bir hizmet olduğunu gördüm, çok memnun oldum. Memleketimizin bu tür hizmetlere ihtiyacı var. Ücretsiz olması da ayrıca bizim için bir avantajdır” diye konuştu.

Diyarbakır’da Oraya Girişler Artık Ücretsiz 5

Editör: Nurşen Ağar