Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, Telegram kanalı üzerinden, direnişin elindeki Siyonist esirlerin durumuna ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Ebu Ubeyde, daha önce bazı düşman esirlerini koruyan mücahitlerle iletişimlerinin kesildiğini ve Siyonist bombardımanı sonucunda bazı esirlerin hayatını kaybettiğine dair açıklamalarda bulunduklarını hatırlattı.

Son haftalarda yapılan incelemelerden sonra, Siyonist bombardımanı sonucunda Gazze Şeridi'nde birkaç mücahidin şehit olduğunu ve 7 düşman esirin de öldürüldüğünü teyit ettiklerini açıklayan Ebu Ubeyde, ölen esirlerden üçünün Haim Gershon Perry, Yoram Itak Metzger, Amiram İsrail Cooper olduğunu bildirdi.

Ebu Ubeyde, ölen diğer 4 esirin ismini daha sonra açıklayacak

Düşmanın, Gazze'deki saldırıları sonucunda ölen esirlerin sayısının 70'in üzerinde olduğunu vurgulayan Ebu Ubeyde, "Esirlerin hayatını koruma çabalarımıza rağmen, düşmanın bu dosyadan kurtulmak için esirlerini bilinçli bir şekilde öldürmeyi sürdürdüğü açıktır." dedi.

Ebu Ubeyde, işgal saldırısında hayatını kaybeden esirlerin sayısının, direnişin esir takası şartını değiştirmeyeceğine işaret etti.

Kassam Tugayları dün, direnişin elindeki 3 yaşlı Siyonist esirin akıbeti hakkında açıklama yapacağını duyurmuştu.

Kaynak: DOĞRUHABER