Genç nesillerde sosyal ve toplumsal sorumluluk bilincini daha da artırmak için gerçekleştirilen panel ünlü yazara öğrencilerin kitap imzalattı. 

Eğitimci-Yazar Doç.Dr. Halit Ertuğrul tarafından Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı ortaokul ve liselerde eğitim gören öğrencilere yönelik; “seminerler düzenlendi.

I M G 5512

Türkiye’de yüzün üzerinde kitap çıkaran ve öğrencilere yönelik en çok seminer-konferans düzenleyen  isimler arasına giren Eğitimci Yazar Doç. Dr. Halit Ertuğrul, Bismil Milli Eğitim Müdürlüğü seminer için Bismil’e geldi.

I M G 5511

DiYARBAKIR - BiSMiL VERDİĞİ SEMİNER 

1- 08 MAYIS ÇARSAMBA

Fatma Zehra Inam

Hatip Ortaokulu

Saat: 10.00

2-Kurtuluş imam Hatip Ortaokulu

Saat: 13:00

09 MAYIS PERSEMBE

3-Mecit Celik Anadolu Kiz I.H.L

Saat: 09:00

4-Selahaddin Eyyubi Anadolu I.H.L

Saat: 11.00

09 MAYIS PERSEMBE

5-Bismil ilçe Milli Egitim Müdürlügü

Saat: 15.00

(Ögretmenler) seminer verdi. 

I M G 5506

2 GÜNDE 5 SEMİNER

Aynı günde 3 farklı yerlerde ikinci gün 2 seminer, gerçekleşti. 

Yazar Halit Ertuğrul’un anlattığı hikayeler sonrası zaman zaman duygusal anların yaşandığı seminerlerde katılımcılar gözyaşlarına hakim olamadı.

I M G 5508

ÖĞRENCİLER ÇOK MEMNUN KALDI

Doç.Dr. Halit Ertuğrul’u ağırlamaktan ve öğrencilere verilen konferanstan dolayı memnuniyetlerini ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülaziz Doğan:” Sadece ülkemizde değil, dünyada da bir çok ülkede okurları bulunan iki sefer yılın yazarı ödülünü  alan Doç. Dr. Sayın Halit Ertuğrul hocamızı ağırlamaktan gurur duyduk. İki günde 5 seans halinde gerçekleştirilen seminerlerden binlerce öğrenci faydalandı. Birçok gencimizin kendisine yeni ufuklar açmasına vesile olan hocamızın ilçemiz öğrencilerine de faydasının olacağına olan inancım tamdır. Nitekim öğrencilerimizin dikkatle dinleyip, not almalarının bunun göstergesi olduğunu düşünüyorum. Kendilerine katılımlarından dolayı teşekkür etti.

 DOÇ DR. HALİT ERTUĞRUL KİMDİR?

          Doç. Dr. Halit Ertuğrul, Adıyaman´ın Besni ilçesinin Şambayat nahiyesinde 1956 yılında doğdu. İlkokulu doğduğu yerde; ortaokul ve öğretmen okulunu da Kırşehir´de okudu. Niğde Üniversitesi Eğitim Enstitüsü ve Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Yönetimi ve Denetim Anabilim Dalı´ndan mezun olan Dr. Ertuğrul, yurdun çeşitli yerlerinde ilkokul öğretmenliği, okul müdürlüğü, milli eğitim şube müdürlüğü ve milli eğitim müdürlüğü görevlerinde bulundu.

I M G 5509

YILIN ÖĞRETMENİ SEÇİLDİ

           Milli Eğitim Bakanlığı merkez teşkilatına geçerek, kurul uzmanı ve bakan danışmanı olarak çalıştı. Akademik çalışmalarını tamamlayan Doç. Dr. Ertuğrul, çeşitli üniversitelerde yöneticilik ve öğretim üyeliği yaptı. Ayrıca yurtiçi ve yurtdışında çeşitli bilimsel ve kültürel faaliyetlere katıldı. Meslek hayatı boyunca, eğitim ve kültür alanında 50’ye yakın kitabı ve çok sayıda da makaleleri yayınlandı. Kitapları çok sayıda ödül aldı ve çeşitli dillere çevrildi. Yayınlanan kitaplarından birçoğu baskı rekoru kıran Doç. Dr. Ertuğrul, ‘Yılın Yazarı’ seçildi. Bugüne kadar yaptığı çalışmalardan ötürü çok sayıda ‘Takdirname’ alan Doç. Dr. Ertuğrul, ayrıca ‘Yılın Öğretmeni’ seçildi.

Seminerler, çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

Ertuğrul Bismillilere Teşekkür etti

Seminer sonunda  Eğitimci Yazar Halit Ertuğrul Bismililere teşekkür ederek, Bu misafirperverlik unutulur mu Bismil? 

Yürekten teşekkürler…dedi. 
I M G 5513

Muhabir: Sedat Erdinç