25 Haziran itibariyle 65 yaşını dolduran Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, yaş haddinden emekli oldu. Diyarbakır’dan ayrılıp memleketi Konya’ya yerleşecek olan Vali Su, bir veda mesajı yayımladı.

Yerine vali yardımcısı vekalet edecek

Diyarbakır Valisinden Yangına Dair Açıklama

Emekli olan Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su’nun yerine atanacak isim valiler ve kaymakamlar kararnamesinin yayımlanmasıyla belli olacak.

Emekli olan Vali Ali İhsan Su’nun yerine vali yardımcılarından biri vekalet edecek. Vali yardımcılarından hangisinin vekalet edeceği ise henüz açıklanmadı.

Yaş haddinden dolayı emekli olan ve Diyarbakır’dan ayrılıp memleketi Konya’ya yerleşecek olan Vali Su, bir veda mesajı yayımladı.

Vali Su, mesajında şu ifadeleri kullandı:

Diyarbakır Valisi Su'dan Bayram Mesajı 1

“18 Mayıs 2022'den beri yürütmekte olduğum Diyarbakır Valiliği görevinden 25 Haziran 2024 tarihi itibariyle yaş haddinden emekliye ayrılıyorum.

12.500 yıldır kesintisiz yaşamın devam ettiği ve 33 farklı medeniyete ev sahipliği yapmış kadim şehir Diyarbakır'da görev yapmaktan ve siz değerli halkımıza hizmet etmekten büyük bir memnuniyet ve onur duydum.

Görev süremiz boyunca Diyarbakır'ı her alanda daha da ileriye taşımak için hep birlikte çaba sarf ettik.

Vali Su, selden etkilenen Bismil’de 4

Bu süre zarfında her konuda desteğini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya ve tüm sayın bakanlarımıza, sayın milletvekillerimize, askeri ve adli teşkilatlarımızın değerli mensuplarına, üniversitemize, kamu kurum ve kuruluşlarımızın çok değerli yöneticilerine ve personeline, vali yardımcılarımız ve kaymakamlarımıza, güvenlik kuvvetlerimize, muhtarlarımıza, meslek odalarımıza ve sivil toplum kuruluşlarımıza, basın mensuplarımıza ve tüm Diyarbakırlı hemşerilerime en derin şükran, sevgi ve saygılarımla arzı veda ediyorum.

Allah'a (cc) emanet olunuz.”

Muhabir: (Kamuran Turgay)