DEM Parti Bismil Belediye Eş Başkan Aday Adayı Orhan Ayaz’ın Delegasyon’a çağrı açıklaması şöyle;
Onurlu ve Yurtsever Bismil Halkı;
2019 yerel seçimlerinde %71’i aşan bir oy oranı ile seçilmiş olduğumuz Bismil Belediye Eş Başkanları ve Belediye Meclis üyelerimize siyasal iktidar tarafından kayyum atanmak suretiyle halkımızın iradesi yok sayılmış ve seçimden 7 ay sonra Belediyeye kayyum atanmıştır.
31 Mart 2024 yerel seçimlerine doğru gittiğimiz bu süreçte Bismil halkının kayyumlara hesap soracağı rövanşını yapacağı bu seçimde partimiz(Dem Parti)Belediye eşbaşkanları ve Bismil Belediye Meclis Üyelerini belirlemek için 14.01.2024 pazar günü Dem parti İlçe Başkanlığında kurulacak sandıklarda sabah saat 09:00 ile akşam 17:00 saate kadar partimizin belirlediği 1500’e aşkın delege ile ön seçime gitmektedir.
Bu ön seçim bir Demokrasi Şölenidir.Tüm Delegelerimize çağrımız;mutlaka belirtilen gün ve saatte gelip oylarını kullanmaları ve Bismil Halkının gasp edilen iradelerine ve partilerine sahip çıkmalarıdır.
Delegeden çıkan irade ve partimizin takdiri tüm aday adayı arkadaşlar açısından inanıyorum ki değerlidir ve baş tacı edilecektir.
Kazanan yiğit onurlu ve fedakar halkımız ve tüm demokrasi güçleri olacaktır.
Eş Başkan Orhan Ayaz