İşgalci siyonistlerin, Gazze'de yaşattıkları katliam ve soykırımın en büyük tanıklarından Hamza Ebu Halime, geçtiğimiz günlerde işgal askerleri tarafından esir alındıktan sonra çırılçıplak soyuldu, elleri arkadan kelepçelendi.

Hamza Ebu Halime, vücudundan kanlar akarken o haliyle bir sandalyeye oturtuldu ve sefil bir işgal askeri karşısına geçerek Halime'nin yüzüne küçümseyici bir şekilde bakmaya başladı.

Elleri kelepçeli, yaralı ve çırılçıplak bir vaziyette olan Hamza Ebu Halime, Gazze halkının vakarını temsil edercesine işgal askerine başı dimdik ve mağrur bir şekilde baktı. Hamza Ebu Halime'nin işgal askerine karşı olan bu bakışları, daha sonra sosyal medya platformlarında gündem oldu ve "Gazze Aslanı" olarak anılmaya başlandı.

İşgal rejimi, o gün sadece Hamza Ebu Halime'ye karşı bu insanlık dışı işkenceyi yapmakla kalmadı, beyaz bayrak kaldıran babasını, kardeşinin eşini ve iki çocuğunu da infaz etti.

El Cezire TV kanalına konuşan başlanan Hamza Ebu Halime'nin kardeşi Bilal Ebu Halime, o gün yaşanan zulmü ve kardeşinin işgalcilere verdiği cevabı anlattı.

Bilal, kardeşi Hamza esir alınırken babası Hamis Ebu Halime'nin ise beyaz bayrak çekerek evden çıktığını ancak işgal askerleri tarafından sorgusuz sualsiz katledildiğini söyledi.

Annelerinin naaşı başında 2 gün bekleyen çocuklar da işgal tarafından katledildi

O gün kardeşinin karısının da işgalciler tarafından katledildiğini ve çocuklarının da annelerinin naaşı başında 2 gün boyunca kalıp ağladıklarını ifade eden Bilal, zalim siyonist askerlerin 2 gün sonra gelip bu iki çocuğu da katlettiğini söyledi.

Bilal, "Babamın, kardeşimin eşinin ve çocuklarının şehadetinden çok etkilendik," diye konuştu.

Hamza ile işgal askeri arasında geçen diyalog

Hamza ile işgal askeri arasında geçen diyalog hakkında bilgi veren Bilal, "Askerler ona şunu sordu: 'Bizden korkuyor musun?' Kardeşim Hamza da onlara, 'Hayır, sizden neden korkayım?' cevabını verdi.

Onu alıp sorguya çektiler

'HAMAS üyesi veya başka bir örgüt üyesi olduğun ortaya çıkarsa seni ve çocuklarını da katlederiz' dediler."

Bilal, serbest bırakıldıktan sonra kardeşi Hamza'nın şu anda Gazze'de olduğunu ancak aile üyelerinin şehit olmasından etkilendiğini; ortaya çıkmayı veya esir alınması ve işkence sırasında yaşananlar hakkında ayrıntılı bilgi vermeyi reddettiğini açıkladı. 

Kaynak: İLKHA