Gündeme dair açıklamalarda bulunan Amed Sportif Faaliyetler Başkanı Aziz Elaldı, “Stadyumun toplam kapasitesi 33 bin kişilik. Ama emniyetin ve belediyenin verdiği bilgilerde hafta sonu Diyarbakır’a 1 milyona yakın kişi gelecek. Emniyetin rakamı 600 bin, belediyenin rakamı da 1 milyon insanın il dışından gelmesi. Bizim sevincimize ortak olmak için, karnavalımıza katılmak için gelecekler” ifadelerini kullandı.

Diyarbakır’a 1 Milyon Kişi Gelecek 2

TFF 2'nci Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden ve 77 puan ile lider olan Amed Sportif Faaliyetler'in Başkanı Aziz Elaldı, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Basın mensuplarıyla Kayapınar ilçesindeki Amedspor Şeyhmus Özer Tesisleri’nde bir araya gelen Elaldı, Iğdır maçı ile ilgili birçok sıkıntı yaşadıklarını ifade etti.

Diyarbakır’a 1 milyona yakın kişi gelecek

Diyarbakır’a 1 Milyon Kişi Gelecek 4

Elaldı, “Stadyumun toplam kapasitesi 33 bin kişilik. Ama emniyetin ve belediyenin verdiği bilgilerde hafta sonu Diyarbakır’a 1 milyona yakın kişi gelecek. Emniyetin rakamı 600 bin, belediyenin rakamına göre ise 1 milyon insan il dışından gelecek. Bizim sevincimize ortak olmak için karnavalımıza katılmak için gelecekler. Bu gelen insanların çoğu stadyuma girip o şampiyonluk maçını birebir yaşamak istiyor. Bilet satışlarımız bitti. İki gündür bundan dolayı da birtakım tatsızlıklar oluştu. Böyle büyük organizasyonda eksiklikler olabiliyor. Ama nihayetinde talep çok fazla olduğu için ne kadar özen göstersek de illa ki aksaklık oluyor. Taraftarlarımızdan, camiamızdan ve halkımızdan bu konuda anlayış bekliyoruz. Bizlerin ne kadar zor durumda olduğunu anlamalarını bekliyoruz” diye konuştu.

Diyarbakır’a 1 Milyon Kişi Gelecek 3

“Iğdır’dan gelenler ile beraber bu maçı izleyeceğiz”

İl Spor Güvenlik Kurulu’nca yapılan toplantıda alınan taraftar yasağına ilişkin Elaldı, “Iğdır’dan gelen arkadaşlarımız var. Biz onlarla beraber bu maçı izleyeceğiz. İskenderun’da yaptığımız tribünü burada yapacağız. Iğdır’dan isteyen taraftar gelsin, biz onları misafir edeceğiz” dedi.

"Amedspor’u Barcelona yapacağız"

Diyarbakır’a 1 Milyon Kişi Gelecek 6

El birliği ile takımın bu seviyeye geldiğini belirten Elaldı, “Amedspor bir duruş ve kimliktir. Amedspor’u dünyaya örnek olacak bir takım haline getireceğiz. İlk basın toplantısında söylediğimizde insanlar biraz garip karşılamıştı. Ben bu takımı şampiyon yaparız demiştim. İddiamız buydu ki, Amedspor’u Barcelona yapacağız” diye konuştu.

İki meydanda dev ekranla kurulacak

Diyarbakır’a 1 Milyon Kişi Gelecek 5

“Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin bize verdiği bilgiye göre hafta sonu 1 milyona yakın insan, şehir dışından Diyarbakır’a gelecek. Emniyet Müdürlüğü’nün verdiği sayı ise 650 bin. Maç için valilikle görüştük. İki önemli meydana dev ekranlar kurulacak. Başka iki nokta için de görüşmelerimiz devam ediyor. Şampiyonluk günü için konser çalışmamız var.

Editör: Kamuran Turgay