Türkiye'de 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler öncesi siyasi partiler adaylarını açıklamaya devam ediyor.

Bu kapsamda HÜDA PAR, Gaziantep'te düzenlediği aday tanıtım toplantısında, 4'ü büyükşehir, 4'ü de il olmak üzere toplamda 46 belediye başkan adayını daha tanıttı.

Saat 20.00'de Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi'nde başlayan aday tanıtım programında, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, bir konuşma gerçekleştirdi.

Kardeş Belediye

Yapıcıoğlu, kazanacakları belediyelerle Filistin'deki belediyeleri kardeş yapacaklarını ve böylelikle o bölgelere yardım edeceklerini söyledi.

 Yapıcıoğlu,

“İnşallah 31 Mart yerel seçimleri, HÜDA PAR belediye anlayışıyla bu milletin tanışma zamanı olsun. Dürüst belediyecilik, gerçek hizmet şiarıyla çıktığımız bu yolda inşallah HÜDA PAR'ın idaresindeki belediyelerde insan merkezli, hizmet odaklı belediyecilik nasıl yapılır, dost, düşman herkese gösterebileceğiz. Rabb'im çıktığımız bu yolda utandırmasın. İnşallah bu konuda aziz milletimize hizmet edebilme şerefini nasip etsin inşallah. İnşallah emanet bilinciyle hareket eden HÜDA PAR kadrolar iş başına geldiğinde, onların idare ettiği belediyelerde asla israf ve yolsuzluk olmayacak. İnşallah yönettiği belediyelerde milletin son kuruşuna kadar millete hizmet için harcanacak." dedi.

4'ü büyükşehir, 4'ü il toplam 46 belediye başkan adayı açıklandı

HÜDA PAR, Trabzon'dan Rıdvan Yıldırım'ı, Kahramanmaraş'tan Adem Kılınç'ı, Gaziantep'ten Mehmet Nakşi Erat'ı, Kocaeli'den Mehmet Eşin'i ve Gümüşhane'den Mehmet Kayabel'i, Bayburt'tan Maşallah Oruçoğlu'nu, Kilis'ten Ali Kiriş'i ve Adıyaman'dan ise Mustafa Yetiş'i aday gösterdi.

Muhabir: Erol Baran