Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır'da Keldani Kilisesi'nde ilkokul çocuklarına defile adı altında uygunsuz kıyafetler giydirilerek düzenlenen etkinliği sert bir dille eleştiren HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Zeynulabidin Gülsever, bunun insanları ifsat etmeye yönelik bir proje olduğunu belirtti.

Diyarbakır'da bir okul, iddiaya göre geri dönüşüme dikkat çekmek amacıyla, toplattırdığı atık ürünlerden diktirdiği kıyafetlerle Keldani Kilisesi'nde çocuklarla bir defile düzenledi.

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Zeynulabidin Gülsever, defilede ilkokul çağındaki çocuklara giydirilen kıyafetlere tepki gösterdi.

Hüda Par Diyarbakır İl Başkanı’ndan Çocuklara Defile Yaptırılmasına Tepki 1

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Zeynulabidin Gülsever, bu defilenin kentin insanlarını değerlerinden koparmaya yönelik hazırlanan projenin bir parçası olduğunu, bir okul yöneticisinin böyle bir organizasyona çocukları alet etmesinin kabul edilemez olduğuna vurgualadı.

"Bir ilkokul müdürü hangi kafa, zihniyet ve amaçla böyle bir girişimde bulunur?"

Özellikle Diyarbakır'a yönelik bir ifsat projesinin yürütüldüğünü savunan Gülsever, "Diyarbakır'da insanlarımızı ifsat etmeye, değerlerinden koparmaya yönelik bir proje var ve bu masumiyet adı altında yürütülüyor. Bu proje birilerine ihale edilmiş ve onlar da bunun hamallığını yapıyor. Bu projelerden biri de geçtiğimiz günlerde Keldani Kilisesi avlusunda ilkokul çocuklarına eski elbiselerden sözüm ona geri dönüşüm adı altında kültürümüze uygun olmayan kıyafetlerle defile yaptırılıyor. Buna da geri dönüşüm veya kültürel program diyorlar." Diye konuştu.

“Hangi kafa, zihniyet ve amaçla LGBT'yi öne sürer”

Hüda Par Diyarbakır İl Başkanı’ndan Çocuklara Defile Yaptırılmasına Tepki 2

Söz konusu defilede çocuklara giydirilen kıyafetler konusunda okul idaresinin tutumunu eleştiren Gülsever, "Bunu hangi okul, ne amaçla yapıyor, oradaki semboller neyi ifade ediyor? Öncelikle orada bu işin hamallığını yapan bir partinin sembolü var. İkincisi kıyafetler LGBT renklerine uyumlu olarak tasarlanmış. Bir ilkokul müdürü hangi kafa, zihniyet ve amaçla LGBT'yi öne sürer ya da çocuklarımızın beynine yerleştirmek için böyle bir girişimde bulunur? Bunun kabul edilebilir bir yanı yoktur. Hiçbir zaman toplumumuz bu tür şeyleri kabul etmemiş, etmeyecektir de." ifadelerini kullandı.

"Yetkililer bu haberi okumadı mı?"

Yetkililere ve ailelere çağrıda bulunan Gülsever, şu ifadeleri kullandı:

"Milli Eğitim Müdürünü, mülki idare amirlerini göreve çağırıyoruz. Okul müdürü hangi mantıkla böyle bir şey yapabilir? Bu haberi okumadınız mı? Herkes her istediğini yapsın mı? Bu konuda aileleri de uyarıyoruz: Çocuklarınıza sahip çıkın. Çocuklarınızı, onların eğitimci diye öne sürdükleri insanların eline vermeyin. Onlar çocuklarınızın geleceğiyle, ahlakıyla, dünya ve ahiretiyle oynuyorlar. Bunlara fırsat verilmemesi hususunda ailelere tavsiyede bulunuyoruz."

Kaynak: (İLKHA)