Görüşmede, İsrail’in Gazze'de uyguladığı soykırım ve buna bağlı olarak her geçen gün daha kötüye giden insani şartların ele alındığı belirtildi.

Heniyye, Filistin ve Gazze'de yaşananlarla ilgili son durum hakkında Yapıcıoğlu'na bilgi verdi.

Gazze'nin direnmeye devam ettiğini belirten Heniyye, Gazze'ye insani yardımların ulaştırılması, yaralıların tedavilerinin sağlanması, Gazze için düzenlenen kitlesel destek etkinliklerinin ve küresel çaptaki boykotun devam ettirilmesinin önemine vurgu yaptı.

Heniyye'ye desteklerini bildiren HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ise Gazze için ellerinden gelen her türlü desteği vermeye devam edeceklerini belirtti.

Gazze'de yaşananların ve Filistin meselesinin yalnızca Filistinlilerin ya da Arapların meselesi olmadığını belirten Yapıcıoğlu, Filistin meselesinin bütün Müslümanların hatta adaletten ve insanlıktan yana olan bütün insanların ortak meselesi olduğunun altını çizdi.

İslam ülkelerinin siyonist işgale ve soykırıma karşı güç birliği yapmalarının gerekliliğine vurgu yapan Heniyye ve Yapıcıoğlu, bunun için daha fazla çaba gösterileceğini ifade etti. 

Kaynak: (İLKHA)