Diyarbakır'da kamuya açık alanda dans adı altında toplumun ahlak ve değer yargılarının hedef alındığını belirten HÜDA PAR Milletvekili Faruk Dinç, "Gizli eller tarafından toplumumuz ifsat edilmek istenmektedir. Ancak bilinmelidir ki halkımız kendi medeniyet değerlerinden asla vazgeçmeyecektir." dedi.

HÜDA PAR Gençlik Politikaları Başkanı ve Milletvekili Dinç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Diyarbakır’da kamuya açık olan bir alanda sözde "dans etkinliği" adı altında, toplumun değer yargılarının hedef alınarak teşhircilik yapılmasının halkı rahatsız ettiğini ve tepkisini çektiğini ifade etti.

"Gizli eller tarafından toplumumuz ifsat edilmek istenmektedir"

Diyarbakır’da ‘Swing’ Tartışması 1

Dinç, "Peygamberler ve Sahabeler Şehri Diyarbakır’da halka açık alanlarda, Kürt halkının örf ve adetlerine uygun olmayan, değerlerimizden uzaklaştıran, neslimizi ifsat eden bu asimilasyon projelerine karşı yetkililer gereken hukukî tedbirleri almalıdır." İfadelerini kullandı.

HÜDA PAR Milletvekili Dinç, şu ifadeleri kullandı:

"Camiye yakın yerlerde, çocuklarımızın oyun oynadığı alanlarda gençliği hedef alarak ifsat çalışmaları yapanlar ve bunun arkasında duranlar her kim ise haklarında derhal yasal işlem başlatılmalıdır.

Gizli eller tarafından toplumumuz ifsat edilmek istenmektedir. Ancak bilinmelidir ki halkımız kendi medeniyet değerlerinden asla vazgeçmeyecektir."

Dinç, açıklamasının sonunda duyarlı sosyal medya kullanıcıların başlatmış olduğu #SapkınlığaHAYIR etiketini de kullandı.

Kaynak: (Haber Merkezi)