İslami Sivil Toplum Kuruluşları öncülüğünde bir araya gelen binlerce kişi, dün akşam saatlerinde siyonist işgal rejimi tarafından Refah'a sığınan Müslümanlara yönelik düzenlenen ve aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu onlarca Filistinlinin katledildiği saldırıyı protesto etti.

Programa; HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, alimler, kanaat önderleri ve binlerce vatandaş katıldı.

Gülistan Caddesi'nde düzenlenen kitlesel basın açıklamasına katılan halk, sık sık tekbir getirip işgal rejimine yönelik lanet sloganları attı.

Kur'an'ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını yapan Molla Musa Ekinci, tarihteki en azgın, hain, Allah ve Peygamberler düşmanı topluluğun Yahudiler olduğunu söyledi. Ekinci, Yahudilerin sadece bir topluluğun değil insanlığın düşmanı olduklarını ifade etti.

"Bugün israilin çirkin yüzünü tüm dünya milletleri gördü"

Ardından bir konuşma yapan Kur'an Nesli Platformu Sözcüsü Mehmet Emin Sütçü, "Bundan 8 ay öncesine kadar israilin çirkin yüzünü anlatmak için 40 dilde 40 kitap yazılsa ve yüzlerce ülkeye dağıtılsa, binlerce seminer, konferans verilse bu kadar etkili olmazdı. Bugün israilin çirkin yüzünü tüm dünya milletleri görmüş ve ebedi cehennemin ne kadar da adil bir ceza olduğuna bir kere daha kani olmuştur." dedi.

"Mazluma kol kanat germeyi terk eden bir milleti Allah zelil eder"

"Mazisiyle övünüp duran onca İslam milleti bugün mazideki izzetli tavrı takınamıyorsa bugün ayıp olarak bu yeter" diyen Sütçü, şöyle devam etti:

"Nerde tarihe şan veren o milletler? Nerede ümmetin önderleri, alimleri, şeyhleri? Bir kez daha söylüyoruz, israil ancak ve ancak güçten anlar. Anladığı dilden konuşmadıkça alçaklığına devam edecek ve aylardır gördüğümüz manzaraları görmeye devam edeceğiz. Bugün israile karşı koymaktan korkup kaçanlar, köleliğe, alçalmaya, dünya ve âhirette rezil olmaya razı olan kimselerdir. Çünkü cihadı, zalimin karşısında durup mazluma kol kanat germeyi terk eden bir milleti Allah, zelil eder."

Daha sonra STK'lar adına basın açıklamasını okuyan Abdurrahim Demirtaş, sekiz ayı aşkın bir süredir Gazze'de soykırımda bulunan siyonist rejimin dün gece yeni bir caniliğe imza atarak başarısızlıklarını, verdiği kayıpları, esir edilen askerlerini unutturmak, dünya gündeminden uzak tutmak için Refah'ta onlarca Filistinliyi bombalarla yakarak şehit ettiğini söyledi.

"İşgalci rejim, daha büyük katliamlarla Gazze halkını açlığa mahkum etmeye hazırlanıyor"

İslam ülkelerinin liderlerinin sessizliğinden aldığı cesaretle siyonistlerin, insanlıktan uzak bir halde terör saldırılarını sürdürürken gerçekleşen bu son saldırının sözün bittiği yer olduğunu belirten Demirtaş, şöyle dedi:

"Uluslararası Adalet Divanı'nın saldırıları durdurma kararı aldığı Gazze Şeridi'ndeki Refah kentinde yerinden edilen Filistinlilerin çadırlarını bombalayan siyonistlerin anlayacağı tek dilin güç olduğu da net bir şekilde bir kez daha ortaya çıkmıştır. UNRW'yi terör listesine almak sureti ile yardım kuruluşlarının Gazze'ye, Refah'a girişini engellemeye hazırlanan işgalci rejim, yapacağı katliamlar için haber vermektedir. Eğer durdurulamazlarsa daha büyük katliamlarla Gazze halkını açlığa mahkum etmeye hazırlanmaktadır."

Kaynak: İLKHA