Kamuya yapılan dev personel alımı duyurusu ile birlikte 35 bin kişi iş sahibi olacak. Bu alımlar kapsamında hemşirelerden, işçilere ve memurlara kadar geniş bir yelpazede istihdam sağlanacak. Başvuruların başlamasıyla birlikte, bu fırsattan yararlanmak isteyen adaylar için detaylı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
 

Sağlık Bakanlığına dev personel alımı gerçekleştirilecek. İzmir’de şehir hastanesi ve bağlantı yollarının açılışı için düzenlenen törende konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  35 bin personel alımı müjdesini verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Önümüzdeki ay kamuya 15 bini hemşire olmak üzere 35 bin sağlık personeli daha alıyoruz." ifadelerini kullandı.

BAKAN KOCA ALINACAK KADRO BRANŞ DAĞILIMINI AÇIKLADI


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hastanelerde istihdam edilecek personel için alım süreci ile ilgili açıklama yaptı. X sosyal medya hesabı üzerinden konuya ilişkin paylaşım da bulunan Bakan Koca "35.000 Kişi. Cumhurbaşkanımız beklenen haberi verdi. Sağlık Bakanlığımıza gelecek ay itibarıyla 15.000’i hemşire, 8.000’i sürekli işçi olmak üzere, çeşitli branşlarda 35.000 yeni çalışma arkadaşı geliyor." dedi.


35 BİN PERSONEL ALIMI İÇİN GÖZLER SAĞLIK BAKANLIĞI’NDA


Sağlık Bakanlığı 35 bin personel alımı başvuru işlemleri henüz başlamadı. Sağlık personel alımı için ÖSYM'ye kılavuz detaylarını göndermesiyle birlikte alım süreci başlayacak. Adaylar, KPSS puanına göre tercihte bulunarak sağlık kurumlarına yerleşmeyi bekleyecekler. Kılavuzun Şubat ayının ilk haftası itibariyle ÖSYM tarafından yayımlanması bekleniyor.


Tarım ve Orman Bakanlığı duyurdu! 5 bin 500 sözleşmeli personel alımı yapılacak
 

Kaynak: Haber Merkezi

Editör: CM Editör CM Bilişim