Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre, Kuzey Marmara Otoyolu'nun Adapazarı-Karasu kavşakları arasında Ankara-İstanbul istikametinde bakım ve onarım çalışması yapılacak. Bu nedenle, çalışmalar sırasında ulaşım İstanbul-Ankara istikametinden iki yönlü sağlanacak.

Aydın-Denizli Otoyolu'nun 16-20. kilometrelerinde (Kuyucak-Buharkent kavşakları kesimi) devam eden bakım ve onarım çalışmaları sebebiyle Aydın-Denizli istikametinde sağ ve orta şeritler trafiğe kapatılarak, sürücüler sol şeride yönlendiriliyor.

TAG Otoyolu'nun 97-101. kilometrelerinde (Adana Doğu-Misis kavşakları) yapılan üstyapı onarım çalışmaları dolayısıyla Osmaniye istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım Adana istikametinden iki yönlü devam ediyor.

Ankara-Kırıkkale yolunun 25-27. kilometrelerindeki yapım çalışmaları nedeniyle her iki istikamette şerit daraltması ve aktarması yapılarak, ulaşım 2'şer şeritten kontrollü şekilde sağlanıyor.

Kayseri-Niğde yolunun 24-28. kilometrelerindeki yapım çalışması nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü gerçekleştiriliyor.

Samsun-Ankara yolunun 57-64. kilometrelerinde yapılan üstyapı onarım çalışmaları dolayısıyla ulaşıma kontrollü izin veriliyor.

Malatya-Sivas devlet yolunun 60. kilometresindeki Yeni Tohma Köprüsü'nde yapılan bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak Eski Tohma Köprüsü'nden sağlanıyor.

Trabzon-Rize yolunun 25. kilometresindeki Araklı Tüneli'nde elektrik ve elektronik sistemlerin bakım ve onarım çalışması yapılıyor. Bu nedenle, bölünmüş yolun Rize yönündeki tüpü saat 17.00'ye kadar trafiğe kapatıldı. Sürücüler servis yoluna yönlendiriliyor.

Korkuteli-Elmalı yolunun 28. kilometresinde (Özdemir Mahallesi mevkisi) patlatmalı kazı çalışması yapılıyor. Bu nedenle, bugün 10.00-17.00 saatleri arasında yol aralıklarla trafiğe kapatılacak.

Bursa-İnegöl-Bozüyük yolunun 43-46. kilometrelerinde asfalt yenileme çalışmaları dolayısıyla İnegöl-Bursa istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım Bursa-İnegöl istikametinden iki yönlü sağlanıyor.

Editör: Murat Tanrıkulu