Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre,

TEM Otoyolu'nun Çerkezköy Kavşağı ile Kınalı Kavşağı arasında 20.00-07.00 saatlerinde üstyapı onarım ve yenileme çalışmaları yapılmaktadır. Bu nedenle Edirne istikameti trafiğe kapatılmış olup ulaşım, İstanbul istikametinde bulunan güney taşıma yolundan iki yönlü olarak sağlanmaktadır.

Denizli-Kale-Muğla yolunun 18-20. kilometrelerinde, Beyağaç Kavşağı'nda devam eden yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri önemlidir.

Anadolu Otoyolu'nun Bolu (Doğu) Kavşağı ile Yeniçağa Kavşağı arasındaki 11-13. kilometrelerinde (Ankara istikameti) üstyapı onarım çalışmaları sürdürülmektedir. Ulaşım, bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Aydıncık-Silifke yolunun 54-57. kilometrelerinde (Taşucu-Boğsak mevkileri arası) yol yapım çalışmaları devam ettiğinden, ulaşım kontrollü olarak gerçekleştirilmektedir.

Ortaköy-Bozkır-Kesikköprü yolunun 0-6. kilometrelerinde süren yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım iki yönlü sağlanmaktadır.

Samsun-Ordu yolunun Ünye Çevre Yolu'nun 6-8. kilometrelerinde bulunan Yunus Emre Tüneli'nin Samsun yönü, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle trafiğe kapatılmış olup ulaşım, diğer tüpten iki yönlü devam etmektedir.

Hopa-Borçka-Artvin yolunun 1-16. kilometrelerindeki çeşitli kesimlerde devam eden yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sürdürülmektedir.

Konya-Antalya yolunun 28-34 kilometrelerinde devam eden yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekmektedir.

Çanakkale-Çan yolunun 11-21. kilometrelerinde süren yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 9-10. kilometrelerinde devam eden yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım, bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak gerçekleştirilmektedir.

Kaynak: (Haber Merkezi)