İHA'da yer alan habere göre olay, Ekinözü ilçesinde gerçekleşti.

İddiaya göre Ekinözü İlçe Kaymakamı Mesut Coşkun’un (31) şoförü sabah kaymakamı makama götürmek için konuta gitti ama Coşkun’a ulaşamadı.

Polis, silahla kafasından vurulmuş halde buldu

Bunun üzerine şoför, polise ve sağlık ekiplerine haber verdi. Polisin kaymakamın konutuna girdiğinde Coşkun’u silahla kafasından vurulmuş halde bulduğu öğrenildi.

Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı

Sağlık ekipleri kontrol ettiğinde Coşkun’un hayatını kaybettiğini belirledi. Coşkun’un cenazesi otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü.

Polis, kaymakamın nasıl öldüğünü belirlemek için inceleme başlattı. Kaymakamın bekar ve Kırıkkaleli olduğu belirtildi.

Kahramanmaraş Ekinözü Kaymakamı Mesut Coşkun kimdir?

Kahramanmaraş Ekinözü Kaymakamı Mesut Coşkun 1993 yılında Kırıkkale’nin Balışeyh ilçesinde doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini memleketi Kırıkkale’de tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünden 2016 yılında mezun oldu.

2018 yılında T.C İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 107. Dönem Mülki İdare Amiri olarak Kaymakamlık mesleğine intisap etti. Çanakkale Valiliği Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Sırasıyla Ağrı- Doğubayazıt ve Trabzon- Beşikdüzü ilçelerinde kaymakam refikliği stajı yaptı.

6 ay önce Kahramanmaraş’ın Ekinözü ilçesine atandı

Afyonkarahisar-Dazkırı ve Burdur-Karamanlı ilçelerinde kaymakam vekilliği stajı yaptı. İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığınca düzenlenen 107. Dönem Kaymakamlık kursunu Üstün Başarı derecesi ile tamamladı. Sırasıyla Kastamonu-İhsangazi ve Artvin - Kemalpaşa Kaymakamı olarak görev yapmıştır.

23.08.2023 tarih ve 2023/388 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Kahramanmaraş’ın Ekinözü ilçesine atanan Mesut COŞKUN 07 Eylül 2023 tarihi itibari ile görevine başlamıştı.

Kaynak: İHA