Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde Kaymakam Enver Hakan Zengince’nin desteğiyle ilçe genelinde taziye yemeği uygulamasına son verildi. Ayrıca taziye yerleri ile ilgili de önemli yeni kararlar alındı.
Bismil ilçesinde, ilçe kaymakamı ile protokol üyeleri, müftülük, alimler, kanaat önderleri, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla Kaymakam Enver Hakan Zengince’nin başkanlığında geçtiğimiz günlerde yapılan toplantıda, taziye yerlerine ilişkin önemli kararlar alındı.
Alınan kararlara göre:
Taziye 3 günle sınırlı olması,
Taziye yerlerinin sabah 09.00’de açılıp akşam ezanıyla kapanması
Ve taziye yerlerinde kesinlikle herhangi bir sebeple yemek verilmemesi oy birliği ile karara bağlanmıştı.
Bismil halkının duyarlılık göstererek bu karara uymasını isteyen Kaymakam Zengince, kurallar riayet edilmesi nedeniyle taziye sahiplerine teşekkür etti.
Bismil ilçesi Kooperatif Mahallesinde Edibe Araz’ın vefatı nedeniyle taziye ziyaretinde bulunan Kaymakam Zengince, taziyede yemek verilmemesi nedeniyle aileye teşekkür etti.
Önceki dönem Ak Parti Bismil İlçe Başkanı Veysel Yağmur ile birlikte taziyeye katılan Zengince, Araz ile Aksoy ailelerine başsağlığı diledi.