Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Türkiye'de beklenen müjdeli haberi duyurdu. Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre, yeni bir memur alımı süreci başlıyor. Bu alımların detayları ve başvuru şartları hakkında bilgi veren Bakan Yumaklı, bu adımın tarım ve orman sektörünün daha da güçlenmesi ve gelişmesi için atıldığını belirtti.
 

Yapılan duyuru, binlerce kişi için yeni bir iş fırsatı olacak

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, X hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla binlerce kişiye müjdeli haberi verdi. Bakan Yumaklı’nın paylaşımı kapsamında, Tarım ve Orman Bakanlığı’nda istihdam edilmek üzere 5 bin 500 kişilik alım yapılacak. Üstelik alımlarda KPSS şartı da aranmayacak. İşte detaylar…

5 BİN 500 KİŞİYE İŞ İMKANI


Bakanlık ailesinin büyümeye devam ettiğini belirten Yumaklı paylaşımında, "Geçtiğimiz aylarda duyurduğumuz 5 bin 500 personel alımına ilişkin süreci başlatıyoruz. Aramıza katılacak arkadaşlarımızın gayretli çalışmaları tarım, orman ve su alanlarındaki gücümüze güç katacak. Ülkemizin dört bir yanında Bakanlığımızın faaliyetleri artarak devam edecek. Göreve başlayacak tüm yeni mesai arkadaşlarımı kutluyor, ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum." İfadelerine yer verdi.

ALIM YAPILACAK BRANŞLAR VE SAYILARI


Bakanlığın taşra teşkilatlarına yapılacak alımların branş ve sayılarına dair detaylar ise şu şekilde:

"Destek personeli 1443, büro personeli 1088, ziraat mühendisi 982, veteriner hekim 652, şoför 487, gıda mühendisi 193, orman muhafaza memuru 162, koruma ve güvenlik görevlisi 155, su ürünleri mühendisi 107, orman mühendisi 81, laborant 56, biolog 33, balıkçılık teknolojisi mühendisi 18, harita mühendisi 15, kimya mühendisi 14, inşaat mühendisi 6, bilgisayar mühendisi 6 ve gemi adamı 2."

Sözleşmeli personel alımıyla ilgili ilan, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) internet sitesinde yayımlandı. Başvuru yapacak adaylar ÖSYM üzerinden başvurularını yapabilecek.

Editör: CM Editör CM Bilişim