Geçtiğimiz günlerde Ramanlı’yı Kürtlere geçmişte yapılan zulümleri dile getirdiği için manşetlerine taşıyarak hedef gösteren Sözcü Gazetesi Ramanlı'yı bu kez bir okulda gerçekleştirdiği seçmeli ana dil çağrısı üzerinden aynı şekilde hedef gösterdi.

Sözcü Gazetesi'ne HÜDA PAR Sözcüsü ve Batman Milletvekili Serkan Ramanlı'dan yanıt geldi.

HÜDA PAR Sözcüsü ve Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, Kürtçe seçmeli ders çağrısı sonrası, belli kesimler tarafından hedef gösterildi.

Daha önce Batman Milletvekili Ramanlı'nın geçmişte Kürlere yönelik yapılan yanlış uygulamalar ile ilgili açıklamalarını çarpıtarak manşete taşıyan Sözcü Gazetesi bu kez de Ramanlı'yı bir okulda gerçekleştirdiği seçmeli ana dil çağrısı üzerinden hedef gösterdi. Ramanlı ise, Sözcü’ye 'makbul Kürt siyasetçi tarifini' yaparak yanıt verdi.

Manşetinde Ramanlı'yı "Cumhuriyete darbe diyen HÜDA PAR'lı belediye başkan adayının okulda ne işi var" ifadeleriyle hedef gösteren Sözcüye, Serkan Ramanlı'dan cevap gecikmedi.

Ramanlı sosyal medya hesabından Sözcü'ye şöyle cevap verdi:

"Sevgili Sözcü’m

Tabi senin sevdiğin makbul Kürt siyasetçi;

Ya çıkıp dağa davet etmeli

Ya düşüp cezaevine sürüklemeli

Ya da ihale ve kadro peşinde koşmalı.

Öyle diline, inancına, kültürüne, medeniyetine sahip çıkması senin işine gelmez.

Sinirden tırnaklarını yediğini biliyorum ama çatlasan da güzel Kürtçemize sonuna kadar sahip çıkacağız.

Biliyorsun sağlığın benim için önemli. Varsa dilaltı haplarını, şeker ve tansiyon ilaçlarını sakın ha yanından ayırma çünkü yarın Cuma namazından sonra Kürtçemiz için yürüyeceğiz ve orada göreceklerin kimyanı bozabilir.

Ama emin ol sana da iyi gelecek.

Bana güven."

Kaynak: (Haber Merkezi)