Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden Hava Durumu Bilgileri

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine göre, ülkemizin genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Akdeniz'in Toroslar kesimi, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu (Hakkari ve Şırnak hariç) ile Bursa ve Bilecik çevrelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

Yağışların, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Güneydoğu kesimlerinde toz taşınımı tahmin ediliyor.

Sıcaklık ve Rüzgar Durumu

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Batı kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde, doğu kesimlerde ise mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle kuzey yönlerden, öğle saatlerinde Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da güney yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette, Marmara'nın batısı, Kuzey Ege kıyıları ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) eseceği öngörülüyor.

Kuvvetli Rüzgar Uyarısı

Marmara'nın batısı, Kuzey Ege kıyıları ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) rüzgar beklendiği için yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Editör: Murat Tanrıkulu