Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 7-10 derece üzerinde seyretmeye devam edeceği uyarısı yaptı. Diyarbakır’da hava sıcaklıklarının daha da artması beklenirken, Güneydoğu Anadolu Bölgesi için ise toz taşınımı uyarısı yapıldı.

Meteorolojiden Sıcak Hava Uyarısı 2

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre; Türkiye'nin kuzeydoğusu ile Güney Ege ve Akdeniz'in iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyı illeri, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, Denizli, Uşak ve Burdur ile Isparta'nın kuzey ve batı, Afyonkarahisar'ın güney, Van'ın doğu kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Meteorolojiden Sıcak Hava Uyarısı 3

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde ise toz taşınımı bekleniyor

Meteoroloji, hava sıcaklıklarının ülke genelinde mevsim normallerinin 7-10 derece üzerinde seyretmeye devam edeceği uyarısı yaptı.

Ülke genelinde sıcaklıklar ortalamaların üzerinde, batıda sert esen rüzgarlara rağmen sıcaklıklar daha da artacak.

Sicak Hava Aa 1569857

Rüzgar, genellikle kuzey ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güney, Ege'nin kuzey kesimlerinde yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

Birçok bölgede nemle birlikte gölgede 40 dereceler hissedilecek.

Kaynak: DOĞRUHABER