Ramazan Böçkün cinayetinin detayları hala araştırılmakta. İstanbul'da vahşice öldürülen Ramazan hocanın cenazesi Diyarbakır'a getirildi. Olayın ardından geniş çaplı bir soruşturma başlatılmış olup, yetkililer tarafından detaylı bir inceleme yapılmaktadır.
 

Bu acı olay, toplumda büyük bir üzüntü ve endişe yaratmıştır. Ramazan hocanın ailesi ve sevenleri tarafından büyük bir kayıp olarak değerlendirilen bu trajik olayın aydınlatılması için gerekli adımların atılması beklenmektedir.
 

Soruşturma süreci devam etmekte olup, yetkililer tarafından kamuoyuna düzenli olarak bilgi verilmektedir. Bu tür şiddet olaylarının önlenmesi ve adaletin sağlanması için her türlü çabanın gösterilmesi gerekmektedir.
 

CİNAYETİN PERDE ARKASI

Halil İbrahim Galya isimli yurttaş, "Dün akşam saat 20.00’da 3 arkadaş buraya geldik. Biz geldiğimizde ışıklar kapalıydı. İçeride oturup bir süre muhabbet ettik. 3 arkadaşım ile kendisinden tespih aldık. Ondan sonrada çıktık. Kendisinde biraz tedirginlik vardı. Biz onu hissettik çünkü ışıkları kapalıydı. Mekanı cennet olsun. Hatta bizden sonra arkadaşım telefon ile aradı bize öldürülmüş dedi. Bizden sonra dün akşam Sirkeci’de yemek yemiş. Videolarında da dediği gibi sürekli tehdit edildiğini söylüyordu. Kendisine neden Diyarbakır’dan buraya taşındığını sordum. Bana orada anlattıklarımı burada da anlatmaya çalışacağım dedi” diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi

Editör: CM Editör CM Bilişim