Kahramanmaraş’ta ikamet eden 45 yaşındaki yabancı Yasin D., 12 Haziran tarihinde saç ekimi operasyonu için Gaziantep’e geldi.

Özel Hastanede saç ekimi operasyonuna girdi

İddiaya göre, 5 çocuk babası olan Yasin D., sabah saat 09:00 sıralarında Gaziantep’teki Özel Hayat Hastanesi’nde saç ekimi operasyonuna girdi.

Ancak operasyonun yapıldığı gün bilinmeyen nedenle saat 14:30 civarında hayatını kaybetti. Hastane yönetimi, Yasin D.'nin hayatını kaybettiğini polise bildirdi.

Saç Ektirmek Için Hastaneye Gitti!Cenazesi Çıktı

Diğer yandan ailesi ve çocuklarına haber verildi.

Yasin'in cenazesi hastanedeki işlemlerin ardından Gaziantep Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Polis olayla ilgili inceleme başlattı.

Acı haberi alan Yasin'in yakınları ise Adli Tıp Kurumu önünde büyük üzüntü yaşadı.

“Kağıtlara zorla imza attırmaya çalıştılar! Doktor kaçmış”

Babasının sapasağlam hastaneye gittiğini ve hastanenin kendilerine babalarının bir anda öldüğünü söylediğini ifade eden Yasin'in oğlu Muhammed, şunları söyledi:

"Babam saç ektirmek için özel hayat hastanesiyle anlaştı. Normalde randevusu ayın 14’ündeydi ama gece 12 gibi doktor babamı arayarak randevuyu ayın 12’sine çekildiğini söyledi. Saç ekimi için hastaneye çağırdı.

Babam ameliyata girmeden önce bize fotoğraflar atarak şimdi ameliyata gireceğini söyledi. Daha sonra orada ne yaptılarsa, narkoz mu çok vermişler, yoksa başka bir şey mi yapmışlar bilmiyorum. O an vefat etmiş. Sonra biz hastaneye geldik, bize ’bir şey yok dediler’, sonra hastane yönetimi bize, ’dili bir anda döndü vefat etti’ dediler.

Biz o an şikayetçi olduk, ifademizi verdik, hastanenin hazırladığı kağıtlara zorla imza attırmaya çalıştılar, ama biz atmadık.

Doktor bu durumu görünce hastaneden kaçmış. Ne kadar doğru bilmiyorum ama öğrendiğimize göre polisler doktoru tutuklamış. Ölüm nedeni neyse bilemiyoruz. Şuan otopsi yapılıyor onu bekliyoruz. Biz sonuna kadar şikayetçiyiz”

Saç Ektirmek Için Hastaneye Gitti! Cenazesi Çıktı

Öte yandan, hastane yönetimi ise konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

Kaynak: İHA