Olay, akşam saatlerinde Şanlıurfa’nın Birecik ilçesine bağlı Sancak Mahallesi'nde yaşandı. İddiaya göre, Bülent Aslanpençesi (45) isimli şahıs, odun almak için 2 katlı metruk bir eve girdi.

Şahıs içerde olduğu sırada ev çöktü. Durumu görenlerin haber vermesi üzerine olay yerine giden itfaiye, AFAD, polis ve sağlık ekipleri, şahsın canlı kurtarılması için çalışma gerçekleştirdi.

Çöken toprak, tahta ve beton parçalarını kaldıran ekipler, Aslanpençesi'nin cansız bedenine ulaştı. Şahsın cenazesi, yapılan incelemenin ardından morga kaldırdı.

 Ne olmuştu?

Olay, 13 Şubat 2024 tarihinde akşam saatlerinde Birecik'e bağlı Sancak Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, uzun süredir kullanılmayan 2 katlı bir binanın bir bölümü bilinmeyen bir nedenle çöktü.

Çökme sesini duyan vatandaşlar durumu 112 Acil Yardım Merkezi'ne bildirdi. Olay yerine AFAD, itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

A W141220 01

Ekipler, yaptıkları incelemede 1 kişinin enkaz altında kaldığını belirledi. Kurtarma çalışmaları başlatılırken, enkaz altında kalan kişinin sağ olduğu bildirildi.

Sancak Mahalle Muhtarı Mehmet Altuntaş, olayla ilgili yaptığı açıklamada, "Bir kişi odun almak için içeri girdiği sırada bina çöktü. Ekiplerimiz, enkaz altında kalan kişiyi kurtarmak için çalışmalarını sürdürüyor. Sağ olduğunu belirledikleri şahsı en kısa sürede enkazdan çıkarmayı ümit ediyoruz." dedi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: İHA