Çevre ve Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel müdürlüğü Köklerinden geçmiş, Geleceğe yön veren Miras 177.yıl Kutlaması Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü açıklaması; 

Türkiye'de ilk tapu oluşumunun 21 Mayıs 1847 yılında Mahmud Esad Efendi tarafından "Defterhane-i Amire Kalemi" adı altında ve taşınmaz mallara ait işlemlerin yapılması amacıyla kurulmasının ardından kurum, "Defterhane-i Hakani Emaneti" "Defter Eminliği" ve "Defterhane-i Hakani Nezareti" gibi değişik adlar altında

Bugün, tarihimizin önemli bir kilometre taşının yıl dönümünü kutluyoruz. Gönülden inanıyoruz ki, bir kurumun köklü geçmişi, onun bugünkü başarılarının ve gelecekteki vizyonunun temel taşıdır.

Gururla kutladığımız 177. Yıl Dönümünde, köklerimize olan derin bağlılığımızı ve geleceğe olan kararlılığımızı bir kez daha yüksek sesle ifade etmek istiyoruz.

177 yıl önce, Kurumumuzun temelleri atıldığında, bir hayal ve bir amaçla yola çıkıldı. O günden bugüne, kurumumuzun yolculuğu sadece başarılarla dolu olmadı; aynı zamanda zorluklarla da dolu oldu.
 

Ancak her engelin üstesinden gelmek için gösterilen kararlılık ve azim, bizleri bugünkü noktaya getirdi. Bu zorlu yolculukta bizlere eşlik eden, katkı sağlayan herkese içtenlikle teşekkür ediyoruz.

4337Cdc1 2Ffe 4893 B929 0Aa144652C10

Bugün, köklerimizden aldığımız güçle geleceğe doğru bakıyoruz. Gelecek için bir vizyonla hareket etmek, sadece kurumumuzun değil, aynı zamanda toplumun ve dünyanın geleceği için de bir sorumluluktur. Bu nedenle, sadece bugünü değil, aynı zamanda yarını da düşünerek, sürdürebilirlik, yenilikçilik ve toplumsal sorumluluk ilkelerine bağlı kalarak yolculuğumuza devam ediyoruz.

Teknolojide Öncü Kurum” olan Genel Müdürlüğümüz, Merkez ve Taşra teşkilatımızda 23 Bölge Müdürlüğümüz, 973 Tapu Müdürlüğümüz ve 81 Kadastro Müdürlüğümüz ile ülkemizin tüm il ve ilçelerinde yılda 20 Milyon civarında işlem hacmi, yaklaşık 30 milyon kişinin doğrudan yada dolaylı işinin düştüğü bir Devlet Kurumu olarak 177 yıldır hizmet vermenin haklı gururunu yaşıyoruz.

Kurumumuzun 177. Yıl Dönümünü kutlarken, bu başarıyı mümkün kılan herkesi yürekten tebrik ediyoruz. Çalışanlarımızın özverisi, desteği, vatandaşlarımızın bize duyduğu inanç, bizlere her zaman ilham vermiştir. Birlikte, daha nice yıllara, daha büyük başarılara ve daha anlamlı hizmetlere ulaşacağımıza olan inancımız tamdır.

177 yıllık bu gurur dolu yolculuğumuzda bizimle olan herkese bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Geçmişimizden aldığımız güçle, geleceğe doğru yürümeye devam edeceğiz.

Nice 177 yıllara!

Saygılarımla,

Mehmet Zeki Adlı

Tapu Kadastro Genel Müdür vekili 

-----

Bismil Tapu müdürü Çiçek'in mesajı 

Diyarbakır- Bismil Tapu müdürü Mustafa Çiçek, Tapu ve Kadastro Yıl Dönümü için yaptığı açıklamada, mensubu olmaktan onur duyduğum , 21 Mayıs 1847 yılında kurulan kurumum Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün kuruluşunun 177. Yıldönümünü büyük bir gurur ve coşku ile kutluyoruz" ifadelerine yer verdi.

Muhabir: Sedat Erdinç