Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, salonda düzenlenen açılış töreninde yaptığı konuşmada, sporcuları Adana'da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

Türkiye'nin en büyük zenginliğinin genç nüfusu olduğunu Köşger,

"Bu gençleri ne kadar sağlıklı yetiştirebilirsek, ne kadar iyi yetiştirebilsek, ne kadar sportmence, ne kadar zinde yetiştirebilirsek ülkemizin geleceği o kadar güzel, o kadar iyi olacak.

Onları hem ilimle hem bilimle hem fenle buluşturacağız hem çağın bütün gerekleriyle onları kuşatıp donatacağız hem de sağlıklı olmaları açısından sporun bütün dallarında başarılı olmalarını sağlayacağız." dedi.

Abid Uğuz organizasyonun düzenlenmesine destek verenlere teşekkür etti

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Aslan Abid Uğuz ise organizasyonun düzenlenmesine destek verenlere teşekkür etti.

Geçen yıl alınan rekor derecelerde kulüp antrenörlerinin büyük emeği olduğunu ifade eden Uğuz, bu yıla da iki uluslararası şampiyonada birincilikler alarak başladıklarını belirterek,

"Bu şampiyonada bir ve ikinci derece alacak sporcularımızın Balkan Şampiyonası'nda milli heyecanı yaşayacağını biliyoruz. Sizlerden özellikle YouTube sayfamızı takip edip abone olmanızı istiyorum. Çünkü önümüzdeki Balkan Şampiyonası'na katılacak sporcu sayımızda sizleri memnun edecek bir artış yapacağız. Bunu da takip edin. Bu da size bu şampiyonanın müjdesi olsun." ifadesini kullandı.

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel de törende olmaktan mutluluk duyduğunu söyleyerek, "Spora çok büyük önem veriyorum. Gençlerimizin, çocuklarımızın spor yapması benim için çok değerli. Onların hem fiziksel hem de ruh sağlığı açısından spor gerçekten son derece önem verilmesi gereken bir nokta. Hepsine başarılar diliyorum." dedi.

Kaynak: AA