Serin, "Dağıtıma bugün başladık, inşallah yarın bu dağıtımı bitireceğiz. Onlarca aileye hem gıda yardımı hem bu sene Kayseri'den bir hayırsever aracılığıyla elimize hurma ulaştı; bu hurma ile birlikte gıda dağıtımını yapacağız. Daha önceki senelerde aylık olarak dağıtım yapıyorduk ancak bu sene bir değişikliğe gittik. Üç ayların başlangıcında iki aylık, Ramazan'ın başlangıcında da üç aylık gıda yardımında bulunma kararı verdik ve bunu uygulamaya koyduk. Allahu Tealâ, hayırseverlerden razı olsun." dedi.

"İnsanlar açlıktan ölmeye başladılar"

Serin, "Buradaki insanlar bir şekilde gıda ve barınma yeri veya elbise bulabiliyor, kimse burada açlıktan ölmüyor. Ümmetin kanayan yarası Gazze! Orada çocuklar, yaşlılar, kadınlar açlıktan ölmeye başladılar. Eğer biz Gazze'yi unutursak, Allahu Tealâ da bizi unutur. Allahu Tealâ bizi unutan ve unutulanlardan eylemesin. Gazze'ye yardım edersek Allahu Tealâ da Ümmete yardım eder. Eğer Gazze'ye yardım etmezsek, Allahu Tealâ bunun hesabını hiçbir şey yapmayan herkesten soracak. Allahu Tealâ bu Ramazan'ı Gazze için zafer kılsın, Gazze'nin galip gelmesine vesile kılsın, israil ve yandaşlarının da yerle yeksan olmasına vesile kılsın. Allah, hayır severlerden razı olsun. Bize Gazze için yapılan bütün yardımları biz olduğu gibi Gazze'ye ulaştırıyoruz. Hayırseverler gelip yardımlarını yapsınlar, biz de onların adına inşallah Gazze'ye ulaştıralım. En azından yarın Allah'ın huzurunda bir bahanemiz olsun. 'Ya Rabbi bizim elimizden bu geliyordu, Ya Rabbi bunu yapabildik' diyebilelim." dedi.

Serin, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ramazan ayı içerisinde bize yardım ulaşırsa yardımlarımız devam eder çünkü bizim yardımlarımız sınırlıdır. Biz belirli miktarda ailelere yardımda bulunabiliyoruz eğer Ramazan içerisinde birileri gelip 'Ben koli dağıtımı yapmak istiyorum' derse, o kolileri de dağıtırız. Bize şunu da diyebilirler: "Kolileri ben kendi elimle dağıtmak istiyorum", biz onu da yapıyoruz. Beraber gideriz evi gösteririz, onlar kendi elleriyle yardımlarını yapabilirler. Yardımlarımız sürekli olarak devam edecek inşallah. 

Kaynak: İLKHA