Vali Vekili Abdullah Çiftçi ve Meryem Çiftçi Hanımefendi, 30 Haziran Koruyucu Aile Günü vesilesiyle Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce organize edilen program kapsamında kentteki koruyucu aileler ve ailelerin kıymetli çocuklarıyla bir araya geldi.

I M G 7078

Diyarbakır Öğretmenevi'nde düzenlenen etkinliğe 25 koruyucu aile ve çocukları katıldı. Etkinlikte konuşan Diyarbakır Vali Vekili Abdullah Çiftçi, medeniyetin özünün merhamet olduğunu vurgulayarak, koruyucu aile olmayı kabul eden 63 aileyi tebrik etti. 

I M G 7080

Koruyucu ailelerin hem çocuklara sahip çıkarak kendi evlerine bereket kattıklarını, hem de Allah'ın takdirini kazandıklarını ifade eden Vali Vekili Çiftçi, "Bir insanı kurtarmak, üzerinde güneşin doğup battığı her şeyden daha hayırlı ve kıymetlidir. Siz bu çocuklara sahip çıkarak aslında insanlığa, medeniyetimizin değerlerine sahip çıkıyorsunuz. Çocuklarımız gönülden benimseyerek kucak açan tüm ailelerin bu özel gününü tebrik ediyorum." dedi.

I M G 7081

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Aydın Polat ise Diyarbakır'daki Sevgi Evleri'nde 0-2 yaş aralığında 20 çocuk, 0-6 yaş aralığında 50 çocuğun aile sevgisi beklediğini söyledi. Güçlü bir toplum olabilmek için güçlü bireylere ihtiyaç olduğunu vurgulayan Polat, tüm kadınları koruyucu aile olmaya davet etti.

I M G 7082

Etkinliğe Vali Vekili Abdullah Çiftçi’nin yanı sıra Milletvekili Suna Kepolu Ataman, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Aydın Polat, koruyucu aileler ve çocuklar katıldı.

Kaynak: VALİLİK BÜLTEN