Türkiye genelinde hava durumu nasıl olacak? Hangi illerde yağış bekleniyor.  Denizlerde rüzgar, fırtına bekleniyor mu? Yurt genelinde hava sıcaklıkları nasıl olacak? Kar yağışı, sağanak yağış bekleniyor mu? İşte hava durumu günce hava durumu…

Perşembe günü Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun tamamı ve Akdeniz bölgesinin doğusunda yağışlar devam edecek.

Yurt Genelinde Hava Durumu O Illere Yağış Ve Çığ Uyarısı 2

8 Şubat 2024 Perşembe hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji'den hava durumu uyarısı yapıldı. Peki hangi illerde yağış bekleniyor? İstanbul, Ankara ve İzmir'de hava durumu uyarısı yapıldı mı? İşte il il hava durumu...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Kıyı Ege, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Edirne, Kırklareli, Isparta ve Antalya çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

Yurt Genelinde Hava Durumu O Illere Yağış Ve Çığ Uyarısı 3

Hava sıcaklığı nasıl olacak?

Ülkemiz genelinde artarak mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgar hangi yönlerden esecek

Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın güneybatısı, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

Yurt Genelinde Hava Durumu O Illere Yağış Ve Çığ Uyarısı 4

Çığ tehlikesi uyarısı

Doğu Karadeniz’in yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERE GÖRE HAVA DURUMU

MARMARA BÖLGESİ

Marmara Ni5V

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra Edirne ve Kırklareli çevreleri ile Balıkesir'in batı kıyılarının yağmur ve sağanak, zamanla gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

EDİRNE 8°C, 20°C

Çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı

İSTANBUL 11°C, 16°C

Parçalı bulutlu

KIRKLARELİ 9°C, 17°C

Çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı

KOCAELİ 11°C, 20°C

Parçalı bulutlu

EGE BÖLGESİ

Ege Hava Durumu Tdzm

Parçalı ve çok bulutlu, Kıyı Ege'nin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

A.KARAHİSAR 1°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu

DENİZLİ 7°C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu

İZMİR 13°C, 20°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

MUĞLA 7°C, 14°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

AKDENİZ BÖLGESİ

Akdeniz Tiza

Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz ile Antalya ve Isparta çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

ADANA 10°C, 20°C

Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı

ANTALYA 13°C, 17°C

Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı

HATAY 10°C, 16°C

Çok bulutlu, kıyıları aralıklı sağanak yağışlı

MERSİN 12°C, 19°C

Çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU BÖLGESİ

Ic Anadolu Zcal

Parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde pus ve yer yer sis ile birlikte doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA 4°C, 14°C

Parçalı bulutlu

ESKİŞEHİR 1°C, 14°C

Parçalı bulutlu

KONYA 2°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu

YOZGAT 1°C, 11°C

Parçalı bulutlu

BATI KARADENİZ BÖLGESİ

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

BOLU 4°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu

DÜZCE 6°C, 20°C

Parçalı bulutlu

KASTAMONU 1°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu

ZONGULDAK 9°C, 16°C

Parçalı bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin doğusunun iç kesimlerinin dağlık ve kar örtüsü ile kaplı dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır. Rüzgârın, güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

ARTVİN 2°C, 9°C

Parçalı bulutlu

SAMSUN 10°C, 20°C

Parçalı bulutlu

TOKAT 4°C, 17°C

Parçalı bulutlu

TRABZON 12°C, 18°C

Parçalı bulutlu

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Dogu Anadolu Bolgesi Hava Drumu Yczx

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis bekleniyor. Bölgenin doğusunun dağlık ve kar örtüsü ile kaplı dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZURUM -6°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu

KARS -8°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu

MALATYA 3°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu

VAN -2°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde kuzey ve batı kesimleri ile gece saatlerinden sonra bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor.

DİYARBAKIR 4°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı

GAZİANTEP 6°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu

SİİRT 5°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu

ŞANLIURFA 7°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

DENİZLERDE HAVA DURUMU FIRTINA VAR MI?

Orta Ege’de fırtına bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve güneybatıdan 4 ila 6; Doğu Karadeniz'de güney ve güneydoğudan, sabah saatlerinde doğusu güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, batısı 1,5 ila 2,5 m; Görüş: İyi.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu; Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m; Görüş: İyi.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu; Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneybatıdan 4 ila 6, güneyi 5 ila 7, öğle saatlerinde 6 ila 8; Güney Ege'de güney ve güneydoğudan 4 ila 6, kuzeyi güneybatıdan 5 ila 7, öğle saatlerinde 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5 m, yer yer 3,0 m, öğle saatlerinde Orta Ege 3,0 ila 4,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu; Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5; Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan, kuzeyi kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, Görüş: İyi.

Kaynak: (Haber Merkezi)