Seyhan ilçesi Havuzlubahçe Mahallesi'nde yaşayan 6 çocuklu Bakır ailesinin en küçüğü Enes, bebekliğinde beyin kanaması geçirdi.

O günden bu yana yüzünün sağ tarafında kitle oluşan ve her geçen gün büyüyen Enes'i, ailesi çok sayıda doktora götürdü.

Sağ gözünü de kaybetti

Tedavilere rağmen büyümesi engellenemeyen ve riskli olduğu için ameliyatla da müdahale edilemeyen kitle yüzünden Enes, bir süre önce sağ gözünü kaybetti.

Yüzündeki Kitle Her Geçen Gün Büyüyen Enes, Yardım Istiyor

Doktorlar, çok riskli olduğu için kitleyi ameliyatla çıkarmak istemedi. Sıra dışı görünümü nedeniyle akranlarının farklı bakışlarıyla büyüyen Enes'in sosyal hayatı da olumsuz etkilendi.

Zaman zaman enfeksiyon kapan kitle nedeniyle sürekli hastanelik olan Enes, eğitim hayatının da yolunda olmadığını anlattı.

"Herkese sesimi duyurmak istiyorum, yüzümü iyileştirin"

Sağlığına kavuşup, eğitimini tamamlayarak doktor olmak istediğini aktaran Enes Bakır, "Tedavi olursam ilk olarak yüzüme bakarım, gülerim. Top oynarım, arkadaşlarımla oyun oynarım, okula giderim. Yüzümdeki bu kitleden kurtulduktan sonra okuyarak doktor olmak ve benim gibi insanlara, küçük çocuklara yardım etmek istiyorum. Herkese sesimi duyurmak istiyorum, yüzümü iyileştirin" dedi.

"Biz de artık bir şifa bekliyoruz"

Enes'in babası Şeyhmus Bakır ise oğlunu birçok hastane ve doktora götürmesine rağmen bir çözüm bulamadıklarını dile getirdi.

Baba Bakır, şöyle konuştu:

"Doğuştan bu yana beyninde bir leke vardı. Çeşitli hastanelere götürdük. Son geldiği durumda doktorlar ameliyata yanaşmıyorlar. Sürekli kontrol amaçlı gidip, geliyoruz. Ancak yüzündeki şişlik devam ediyor. Önüne geçemiyoruz. Tedavisi devam ediyor ancak hiçbir doktor ameliyat ederek ya da başka bir biçimde tedavi etme şanslarının olmadığını söylüyor.

Gittikçe büyüyen kitle nedeniyle ufak bir enfeksiyonda çocuk, çok halsiz oluyor. Bazen havale geçiriyor. Ne yapacağımızı şaşırdık, Allah'tan umut kesilmez. Küçük çocuklar onu gördükleri zaman korkuyor. Oğlum da haliyle içine kapanıyor, dışarı çıkmak istemiyor.

Arkadaşlarının içine girmek istemiyor, hor görülüyor. Götürdüğümüz bir profesör doktor, bu hastalığın milyonda bir görüldüğünü söyledi. Bir Türkiye'de bir de Avrupa'da vaka olduğunu söylediler. Biz de artık bir şifa bekliyoruz"

Kaynak: DHA