ABD Hazine Bakanlığından yapılan açıklamada, İran Savunma ve Silahlı Kuvvetler Lojistik Bakanlığının (MODAFL), Devrim Muhafızları Ordusu'na ve Rusya'nın Ukrayna'daki savaşına destek verdiğine işaret edildi.

Açıklamada, Yabancı Varlıkları Kontrol Ofisince (OFAC), İran'ın insansız hava araçlarının MODAFL için el altından satışını kolaylaştırma ve finanse etmede rol oynayan bir düzineden fazla kişi ve kuruluşa yaptırım uygulandığı belirtildi.

Yaptırım eyleminin sonuçlarına da değinilen açıklamada, bu kuruluşların ABD'de veya ABD'li kişilerin mülkiyetinde veya kontrolünde bulunan tüm mülkleri ve mülkiyet haklarının bloke edildiğine ve OFAC'a bildirilmesi gerektiğine dikkati çekildi.

Açıklamada ifadelerine yer verilen ABD Hazine Bakanlığı Terörizm ve Mali İstihbarattan Sorumlu Müsteşarı Brian Nelson, İran'ın; Rusya'nın Ukrayna'daki savaşına verdiği destek, işgalci rejime saldırılar ve İHA'lar ile diğer tehlikeli askeri donanımların teröristlere dağıtılmasıyla bölgeyi ve dünyayı istikrarsızlaştırmaya devam ettiğini savundu.

Kaynak: DOĞRUHABER