Yayımlanan karara göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde Hazine ve Maliye Başmüfettişliklerine Bayram Mavi, Hanifi Pekdemir, Oğuzhan Uzuner, Pınar Bilgen ve Talha Koç atanırken, Hazine Başkontrolörlüğüne Meryem Koşar getirildi. Hazine Kontrolörlüklerine ise Emine Açıkgöz Engin, Hafize Mehtap İmamoğlu, Servan Kutlucan, Oğulcan Çolak, Didem Güçlü, Hüseyin Topal, Ferhat İçel, İnanç Kaplan, Yunus Ayan, Alperen Olgun, Melda Nur Nogay, Yavuz Selim Bayrakçı, Zeynep Tusun ve Ömer Faruk Kocamış atandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda başmüfettişlik pozisyonlarına Mehmet Yavuz Ateş, Erdinç Yılmaz ve Mustafa Babur atandı. Bayburt İl Kültür ve Turizm Müdürü Bekir Kurtoğlu ile Gümüşhane İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş görevden alındı.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nda başmüfettişlik görevlerine Sezai Yücel, Yusuf Oğuz Dündar, Hasan Çağlayankaya, Onur Eminoğlu, Asuman Bora, Samet Doğan ve Fatih Diler getirildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda müfettişlik pozisyonlarına Yunus Emre Asil, Emre Akgün, Mustafa Mermer, Safa Alagöz, Harun Ünal, Esra Dursun ve Sefa Kaya atandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda ise İş Müfettişleri Ali Akkurt ve Embiya Yıldırım görevden alındı.

Kaynak: (Haber Merkezi)