Gençlik ve Spor Bakanlığı, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri arasında 17 ilçede gençlik hizmetleri ve spor alt yapısındaki eksikliklerin tamamlanması için düzenlenen protokol kapsamındaki çalışmalar sürüyor.

Bu kapsamda Fen İşleri Daire Başkanlığı, Bismil ilçesinde FIBA standartlarında 1000 kişilik kapalı spor salonunun inşa çalışmalarını tamamladı.

Bismil’de Önemli Projenin Yapımı Tamamlandı 1

Bismilli gençlerin ücretsiz yararlanacağı tesis 4 bin 375 metrekare arsa üzerine inşa edildi.

Farklı branşlarda spor müsabakaların yapılacağı tesiste antrenör, güvenlik, sağlık, personel ve soyunma odaları ile seyirci oturma alanları da mevcut.

FIBA heyeti inceleyerek uygunluk belgesi verecek

Bismil’de Önemli Projenin Yapımı Tamamlandı 3

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) heyetinin kısa süre içerisinde kapalı spor salonuna gelip inceleme yaparak uygunluk belgesi vereceği belirtildi.

4375 Metrekare alan üzerine inşa edilen 1000 kişilik kapalı spor salonu için 4 Nisan 2022 tarihinde ihale yapılmış ve inşaat çalışmalarına 2022 Eylül ayında başlanmıştı.

Bismil’de Önemli Projenin Yapımı Tamamlandı 2

Kapalı spor salonu, basketbol, voleybol, hentbol gibi sporların yanı sıra ilçede düzenlenecek sosyal ve kültürel aktiviteler için de kullanılabilecek.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi, dün sosyal medya hesabından; “Bismil 1000 kişilik kapalı spor salonu: İlçemize Hayırlı olsun…” Diyerek duyurmuştu.

Bismil'de Yapılan 1000 Kişilik Kapalı Spor Salonunu Fiba Yetkilileri Inceleyecek 1

Muhabir: (Nurşen Ağar)