Beraberinde partililerle Diyarbakır Adalet Sarayı ek hizmet binasına gelen Serra Bucak Küçük mazbatasını İl Seçim Kurulu’ndan aldı.

Daha sonra merkez Yenişehir ilçesindeki Dağkapı Meydanı'nda partililerle bir araya gelen Küçük, buradan partililerle Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi binasına kadar yürüdü.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Serra Bucak Küçük Mazbatasını Aldı 2

Serra Bucak Küçük, belediye binası önünde yaptığı açıklamada, belediyenin vatandaşlara ait olduğunu belirterek "Kendimizi de kentimizi de demokratik, çoğulcu, katılımcı tüm Diyarbakır halkıyla, gençlerle, kadınlarla, çocuklarla, sivil toplumla yöneteceğiz dedik. Buradayız ve hep birlikte yönetmek için irademiz tamdır. Dedi.

Kendisine destek veren seçmene teşekkür eden Küçük;

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Serra Bucak Küçük Mazbatasını Aldı 1

“Değerli Diyarbakır halkı; belediye sizin. Emeklerinize sağlık. Hayırlı uğurlu olsun hepinize. Kendimizi de kentimizi de demokratik çoğulcu katılımcı tüm Diyarbakır halkıyla yöneteceğiz. Bizi seçen tüm Diyarbakır halkına şükranlarımızı sunuyoruz. Önümüzdeki 5 yıl burası halkın, toplumun belediyesi olacak. Belediyenin kapısı sizlere her daim sonuna kadar açık." İfadelerini kullandı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Serra Bucak Küçük Mazbatasını Aldı 4

Açıklamanın ardından Küçük, beraberindekilerle belediyeye geçti, tebrikleri kabul etti.

Öte yandan, DEM Parti'den Diyarbakır'ın merkez Kayapınar İlçe Belediye Başkanı seçilen Gülşen Sincar, Bağlar Belediye Başkanı seçilen Siraç Çelik, Sur Belediye Başkanı seçilen Adnan Örhan ve Yenişehir Belediye Başkanı seçilen Safiye Akdağ da mazbatalarını aldı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Serra Bucak Küçük Mazbatasını Aldı 3

Kaynak: (Haber Merkezi)