Toplantıda konuşan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Doğan Hatun, köylerdeki altyapı sorunlarını çözüme kavuşturacaklarını belirterek, “Tek amacımız belediyenin imkânlarını sadece halkın menfaatine kullanmaktır” dedi.

Bismil’in Muhtarları Ile Toplantı 1

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 2025-2029 Stratejik Plan hazırlığı kapsamında Bismil ilçesinden mahalle muhtarları ile Kültür ve Kongre Merkezi’nde toplantı düzenledi. Toplantıya Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Doğan Hatun, Bismil Belediyesi Eş Başkanları Mizgin Ekin ve Güven Tanrıkulu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Özgür Yıldız, büyükşehir ve DİSKİ Genel Müdürlüğü’nün ilgili daire başkanları ile mahalle muhtarları katıldı.

Bismil’in Muhtarları Ile Toplantı 2

Muhtarlar, mahalle sorunları ve stratejik planla ilgili görüş ve önerilerini dile getirdi. Muhtarlar, yaşanan sorunlar için çözüm talebinde bulundu.

Eş Başkan Hatun: Amacımız halka hizmet etmektir

Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Doğan Hatun, 5 yıllık stratejik planlarını 17 ilçe ile birlikte yaptıklarını belirterek, “Biz 17 ilçenin tüm köy muhtarlarıyla toplantı düzenliyoruz. Ayrıca sivil toplum örgütleriyle beraber kanaat önderlerinin görüşlerine de başvurmaktayız. Önümüzdeki 5 yılda bu kent için ne yapılabilir? Biz onu sizlerle istişare ederek planlıyoruz. Yol, su ve altyapı sorunlarıyla ilgili çalışmalarımız var. DİSKİ, bununla ilgili ilçe ilçe çalışıyor. Biz biriken sorunların farkındayız. Bizim tek bir amacımız var: Bu halka hizmet etmek ve belediyenin imkânlarını sadece halkın menfaati için kullanmak” dedi.

Bismil’in Muhtarları Ile Toplantı 3

‘Kardeş belediyelerden destek fonu aldık’

Köylerdeki su, yol gibi altyapı sorunlarını çözüme kavuşturacaklarını ifade eden Hatun, konuşmasına şöyle devam etti: “Ekonomik olarak elimiz çok rahat değil ama bu hizmet etmeyeceğimiz anlamına gelmesin. 5 yıl içinde hiçbir köyümüzde yol, su ve altyapı eksikliği kalmamalı. Biz su sorunu için bazı kardeş belediyelerden destek fonu aldık. Bu hibe program ile Silvan ve Ergani’nin köylerinde büyük bir proje yapıyoruz. Aciliyet önceliklerine göre köylerdeki su, yol gibi altyapı sorunlarını çözüme kavuşturacağız.”

Bismil’in Muhtarları Ile Toplantı 4

Bismil’in Muhtarları Ile Toplantı 5

Bismil’in Muhtarları Ile Toplantı 6

Kaynak: (Haber Merkezi)