İlçenin Çınarköy Mahallesi'nde 2017 yılında çıkan kavgada, 1 kişinin ölmesi, 3 kişinin yaralanması, Güneş ve Kaplan aileleri arasında husumete neden oldu.

Kaymakam Muhammed Fatih Günlü, kanaat önderleri ve siyasi parti temsilcilerinin girişimiyle aileler barışmaya ikna edildi.

Merkez Bağlar ilçesinde bir taziye evinde düzenlenen törende, iki ailenin fertleri bir araya geldi, el sıkıştı.

Diyarbakır'da 1 Kişinin Öldüğü 3 Kişinin Yaralandığı Arazi Kavgasında Barış Sağlandı

“Görev yaptığımız 2 yıllık sürede farklı aileler arasında olan 4 husumeti sonlandırdık”

 

Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından konuşan Kaymakam Günlü, ailelerin barışma vesilesiyle bir araya gelmesinden duydukları mutluluğu dile getirdi.

"İlçede görev yaptığımız 2 yıllık sürede farklı aileler arasında olan 4 husumeti sonlandırdık. Kavganın yerine barışı, çatışmanın yerine mutluluğu hep beraber ortaya çıkarttık." diyen Günlü, bugün de barışma yemeğinde buluştuklarını ifade etti.

Diyarbakır'da 1 Kişinin Öldüğü 3 Kişinin Yaralandığı Arazi Kavgasında Barış Sağlandı 1

Taziye evinde bu kez acı için değil mutluluğu paylaşmak için bir araya geldiklerine işaret eden Günlü, iki ailenin her zaman birlik ve beraberlik içinde olmasını diledi.

Günlü, "Onlar büyüklük gösterdiler, birbirine el uzattılar, birbirlerine sarılmak için adım attılar. Barışın sağlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyoruz." dedi.

Diyarbakır'da 1 Kişinin Öldüğü 3 Kişinin Yaralandığı Arazi Kavgasında Barış Sağlandı 2

Daha sonra katılımcılar birlikte yemek yedi.

Törene, Kaymakam Muhammed Fatih Günlü’nün yanı sıra, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Levent Bal, HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Zeynul Abidin Gülsever ve heyeti, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Diyarbakır'da 1 Kişinin Öldüğü 3 Kişinin Yaralandığı Arazi Kavgasında Barış Sağlandı 3

Diyarbakır'da 1 Kişinin Öldüğü 3 Kişinin Yaralandığı Arazi Kavgasında Barış Sağlandı 4

Diyarbakır'da 1 Kişinin Öldüğü 3 Kişinin Yaralandığı Arazi Kavgasında Barış Sağlandı 5

Kaynak: (Haber Merkezi)