Kayyım yönetimindeki Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin, 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala birçok taşınmazı devrettiği iddia edildi.

Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre 10 Ocak tarihli kararla, Ali Emiri Bilgi Evi, Merkez Bilgi Evi, Şehit Ali Gaffar Okan Akademi Lise, Temapark Kitap Kafe, Kardeşlik Parkı ve Kent Meydanı Kitap Kafe, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis etti.

Söz konusu kararda, "Öğrencilerimizin uygun ders çalışma alanlarına kavuşması, öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığının kazandırılması ve öğrencilerimizin zararlı ortam ve alışkanlıklarından korunması ile sınavlara hazırlık ve akademik seviyelerinin yükseltilmesi, Halk Eğitim Merkezlerince açılan kurslarda kayıtlı kursiyerlerimizin daha etkin faydalanabilmesi" ifadelerinin yer aldığı belirtildi.

Alınan kararda taşınmazların 25 yıllığına tahsis edildiği belirtildi.

Yine Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre, 9 Ocak'ta da Bağlar ilçesinin Alipınar Mahallesi'nde bulunan 0 ada 275 numaralı parsel üzerindeki taşınmazı da Maliye Hazinesine bedelsiz devrdilirken, 2021 yılında 20 milyon lira harcanarak yenilenen Devegeçidi Piknik Alanı’nın da Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis edildiği belirtildi.

Kaynak: (Mezopotamya Ajansı)