Ergani'de çocuklar Gazzeli kardeşleri için yürüdü
HÜDA PAR Ergani İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen yürüyüş, Hacı Ergün Camii'nden başladı. Camii önünde toplanan çocuklar, sloganlar eşliğinde Orman Park'a kadar yürüdü.
Yürüyüşte sık sık "Filistin'in kalbi bizimle", "Gazze'ye özgürlük", "İsrail'e kahrolsun" sloganları atıldı.
Yürüyüşün sonunda Orman Park'ta çocuklar tarafından basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasında çocuklar, işgal rejiminin katliam ve saldırılarına maruz kalan yaşıtlarına desteklerini iletti.
Basın açıklamasını okuyan bir çocuk, "Gazze'de yaşayan çocuklarımız, işgalci rejimin katliam ve saldırılarına maruz kalıyorlar. Bizler de onların yanında olduğumuzu göstermek için bu yürüyüşü düzenledik" dedi.
Çocuklar, basın açıklamasının ardından hep birlikte "Filistin'e özgürlük" sloganı attı.