Muş’ta son günlerde sağanak yağışlar etkili olurken dolu ile birlikte yağan bilinmeyen ve erimeyen cisimler şaşkınlığa neden oldu.

Diyarbakır’ın Komşu Ilinde Bilinmeyen Cisim Yağdı ,Dolu Gibi Ama Erimiyor 1

Kızılağaç Beldesinde etkili olan yağmur, kısa sürede doluya dönüştü. Ancak bu sırada dolunun arasına karışan ve yere düştüğünde erimeyen garip cisimler dikkat çekti. Sabah uyandıklarında evin etrafında erimeyen farklı cisimleri gören vatandaşlar, bu olayın uzmanlar tarafından incelenmesini istediler.

Diyarbakır’ın Komşu Ilinde Bilinmeyen Cisim Yağdı ,Dolu Gibi Ama Erimiyor 2

Etkili olan yağışların ardından dolu ile birlikte tanımlanmayan cisimlerin de yağdığını söyleyen Nimet Tekin isimli vatandaş, “Geçen sabah kalktığımızda evin etrafında doluya benzer cisimleri gördük. Başta dolu sandık ancak dikkatli baktığımızda dolu olmadığını anladık. Çocuklarla beraber toplamaya başladık. Baktık yabancı bir cisim. Doluya benzer ama yabancı bir cisim. Bunun incelenmesini istiyoruz” dedi.

Diyarbakır’ın Komşu Ilinde Bilinmeyen Cisim Yağdı ,Dolu Gibi Ama Erimiyor 5

Muş’a plastik dolunun yağdığını söyleyen Abdullah Tekin ise, “Akşama doğru dolu yağışı etkili oldu. Ondan sonra doluya benzer cisimler bulduk. Bu cisimlerin doluya benzediğini, fakat doludan farklı olarak erimediğini tespit ettik” şeklinde konuştu.

Diyarbakır’ın Komşu Ilinde Bilinmeyen Cisim Yağdı ,Dolu Gibi Ama Erimiyor 4

Diyarbakır’ın Komşu Ilinde Bilinmeyen Cisim Yağdı ,Dolu Gibi Ama Erimiyor 6

Kaynak: (İHA)