Bilim insanları ölüm ve sonrası ile ilgili 100 vaka üzerinde inceleme yaptı.

Ölüm, yaşamın en büyük sırları arasında yer alıyor. 

Ölüm ve sonrasındaki süreç, bilim insanları arasında uzun süredir tartışılıyor.

Ölümden Sonra Yaşam Devam ediyor 

Yayınlanan bir belgeselde bilim insanları, test sonuçlarına göre ölümden sonra yaşamın devam ettiğini ve ruhun bedenle birlikte ölmediğini ifade etti.

I M G 6434

RUHLA İLGİLİ GÖRÜŞLER

Felsefe, din ve bilim gibi bir çok alanın üzerinde durduğu ölümden sonra ruha ne olduğu. Bununla ilgili farklı inanç ve görüşler var. Farklı kültürler ve inanç sistemleri, ölümden sonra ruhun kaderi hakkında çeşitli görüşlere sahip.

100 VAKA İNCELENDİ

Ölümden sonra ruha ne olduğu konusunda bazı bilim insanları, bilincin ölümden sonra da devam edebileceğini öne sürerken, ............ ........ .........

Arizona Üniversitesi’nden Prof. Dr. Stuart Hameroff ve İngiliz fizikçi Sör Roger Penrose ölümden sonra bilincin kuantum seviyede saklandığını ve ''Eğer bir insan ölürse, bu kuantum bilgi mikrotübüllerden serbest kalarak kâinata karıştığını'' düşündüklerini belirtiyor. Bu teori, insan beynindeki mikrotübüllerin, bilgi ile etkileşime girerek ölüm sonrası bir tür bilinç yaratması fikrini destekliyor.

I M G 6435

''BİLİNÇ YAŞAMAYA DEVAM EDİYOR''

Birleşik Krallık’tan bilim insanı Dr. Sam Parnia ise insan bilincinin ölümden sonra da var olmaya devam ettiğini söylüyor.

Ölüm sonrası hayatın var olduğu Kanıtlandı 

Parnia, Morgan Freeman'ın sunuculuğunu yaptığı National Geographic'in The Story of God programında, insan bilincinin biz öldükten sonra da yaşamaya devam ettiğine inandığını açıkladı.

Kalp krizi geçirip hayatta kalan hastalara dair 100’den fazla vakayı incelediğini söyleyen doktor, bu hastaların en önemli özelliklerinin teknik olarak ölüp geri dönmüş olmaları olduğunu ve hepsinin oldukça garip deneyimler yaşadığını anlatıyor.

I M G 6436

''ÖLÜMDEN SONRA HAYAT MÜMKÜN''

Palma'nın çıkış noktası ise test ettiği vakalardaki hemen hemen bütün ölüm deneyimlerinin benzer olması. Ölüm anından sonra hücrelerde çökmenin başladığını ve bu süreçte yaşananların ölüm deneyimini ortaya çıkardığını düşünüyor.

İnsanların bu tür deneyimleri olduğunu binlerce yıldır bildiklerini belirten Dr. Palma, ölümden sonra hayatın mümkün olabileceğini ruhun (ya da zihin) kaybolmadığını, beden yeniden canlandırıldığında yaşamın kaldığı yerden devam edeceğini savunuyor. 

Kaynak: NTV