JOSE MOURINHO'NUN AÇIKLAMALARI:

"Eskiden 'Ben Mourinho'yum' derdim, şimdi 'Ben Fenerbahçe'nin hocasıyım' diyorum. Çünkü kendimi böyle adlandırmak istiyorum."

"İLK OLARAK ALİ KOÇ İLE GÖRÜŞTÜM" "Eğer soruyu doğru anladıysam, benimle ilk iletişime geçen kişi Mario Branco'ydu. Bunun sonucunda Ali Koç ilk iletişime geçen kişi oldu. Buraya gelmemi tetikleyen şey bu oldu. Her yere gittiğimde dedikodular çıkıyor. Transfer anlamında kimseyle konuşmadım. İsimler değil, proje ve istikrar görmek istiyorum. Sadece isimler üzerinden değil, profiller üzerinden konuştuk. Geçmiş kulüplerimden oyunculara ilgim yok. Roma'dan hiçbir oyuncuya ilgim yok. Acele etmenin, duygusal davranmanın zamanı değil."

"SAYIN YILDIRIM'LA BİR GÖRÜŞMEM OLDU AMA İZİN ALMADIM" "Hayır. Kimseye bir şey sormama gerek yoktu. Aileme, özel dostlarıma, menajerime danışırım ama kimseden ne yapmam gerektiğine dair izin almam. Tabii ki saklamayacağım, Sayın Yıldırım'la da bir görüşmem oldu ama bir izin almadım."

SORU: "Aziz Yıldırım seçilirse, onunla da çalışır mısınız?"

"Fenerbahçe'nin teknik direktörüyüm, başkan değişse de ben Fenerbahçe için çalışırım. Ali Koç ve Mario Branco buradayken bu sözleşmeyi imzaladım. Bana sunulan proje ve organizasyon çok önemliydi. Büyük takımlarda çalıştım, gördüğüm seviye çok iyi. İstikrar isterim, benim için önemlidir. Fenerbahçe'nin teknik direktörüyüm ve taraftar için elimden gelen her şeyi yapacağım."

Kaynak: (AA)