Karayolları Genel Müdürlüğü'nün yol durumu bültenine göre güncel bilgiler şu şekilde:

TEM Otoyolu: Saray-Çorlu kavşakları 0-5. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle İstanbul istikametinde kesimler halinde şerit daraltılıyor. Ulaşım diğer şeritlerden sağlanıyor.

Manisa-İzmir Yolu: 11. kilometresinde (Anıt kavşağı mevkisi) Manisa Büyükşehir Belediyesinin kavşak yapım çalışması sebebiyle İzmir istikameti Manisa şehir merkezine dönüş kolu 4 ay süreyle trafiğe kapatıldı.

Anadolu Otoyolu: Düzce-Kaynaşlı kavşaklarındaki O-4/23 Km: 16+400 - Km: 17+900 arası Ankara istikameti üstyapı onarım çalışması dolayısıyla trafiğe kapatıldı. Bu nedenle trafik akışı diğer istikametten çift yönlü ve kontrollü olarak sağlanacak, 1 şerit İstanbul, 2 şerit Ankara istikameti açık olacak.

Tarsus-Adana-Gaziantep Otoyolu: Yılankale ile Ceyhan kavşaklarında üstyapı onarım çalışmaları kapsamında Osmaniye istikameti trafiğe kapatıldığından trafik akışı, Adana istikametinde iki yönlü olarak kontrollü şekilde sürdürülüyor.

Polatlı-Yunak Yolu: 0-4. kilometrelerindeki (Polatlı şehir geçişi) üstyapı yapım onarım çalışmaları sebebiyle bölünmüş yolun her iki yönünde, çalışma yapılan kesimlerde trafik karşı yöne aktarılarak iki yönlü ve kontrollü olarak devam ediyor.

Kütahya-Eskişehir Yolu: (Kütahya Porselen AŞ Fabrikası mevkisi) 31. kilometresinde yapılacak menfez çalışmaları dolayısıyla ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sürüyor.

Isparta-Antalya Yolu: 32. kilometresinde sanat yapıları çalışmaları nedeniyle Antalya-Isparta geliş istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım, bölünmüş yolun Antalya gidiş istikametinden iki yönlü olarak sağlanıyor.

Kastamonu-Tosya Yolu: 27-29. kilometrelerinde Keçidere Köprüsü ve yol yapım çalışmaları dolayısıyla ulaşıma kontrollü olarak izin veriliyor.

Sivas-Ulaş Yolu: 3-5. kilometrelerinde (TCDD'ye ait) duvar çalışmaları sebebiyle Kayseri istikametinde yolun daralmasına ilişkin işaretleme yapıldığından sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Nevşehir-Ürgüp-Kayseri Yolu: 20-25. kilometrelerinde yol yapım çalışması dolayısıyla ulaşım, bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sürdürülüyor.

Editör: Basri Akaydın